במהלך כנס טכנולוגי שערכה אנבידיה (Nvidia) בסין, מנכ"ל החברה ג'נסן הואנג דיבר על כרטיסי המסך החדשים GeForce RTX וטען כי הם הרבה יותר חזקים מאשר קונסולות הדור הבא של מיקרוסופט (Microsoft) וסוני (Sony).

במצגת שהעביר הציג המנכ"ל שקופית המשווה את ארכיטקטורת ה-Maxwell הקודמת במחשבים הניידים אל מול GeForce GTX. אלו היו דגמי Lenovo Y900 שבו משולב שבב הדור הקודם GeForce GTX 980M אל מול מחשב Lenovo Y740 המגיע עם GeForce RTX 2080.

הנקודה הספציפית בהשוואה בין שני המחשבים הניידים הייתה להציג את טכנולוגיית Max-Q, מה שלדבריו יגרום למהפכה רחבה בשוק המשחקים למחשבים ניידים ויציע ביצועים גבוהים במיוחד אך ברמות תקציב נמוכות הרבה יותר מבעבר.

TweakTown Enlarged Image

כדי לעקוץ את המתחרים, AMD, שנבחרו כדי לתכנן את קונסולות הדור הבא Xbox Series S שנחשפה לאחרונה וכן PlayStation 5 שתוכרז בשנה הבאה, אמר המנכ"ל כי הביצועים שיספקו יהיו נמוכים יותר מאשר כרטיס המסך הנוכחי של החברה שנמצא כבר עכשיו בשוק.

לפי הנתונים שידועים עד כה, קונסולת Xbox Series X תתבסס על כרטיס גראפי AMD RDNA לצד מעבדי Zen. במיקרוסופט לא סיפקו יותר מידי פרטים טכניים אך הם טוענים כי מדובר בביצועים טובים יותר מכל כרטיס הקיים של AMD, כולל דגם RX 5700 XT היקר.

עם זאת, עד שהקונסולות יגיעו אל השוק יש מספיק זמן ליצרניות לבצע התאמות ושינויים, כך שלפחות בזמן שהן יושקו הן יציעו ביצועים חזקים שסביר כי יספקו את רוב השחקנים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.