התרוקנות הסוללה באייפון

הטענה שאפל (Apple) מאטה בכוונה את הביצועים במכשירי iPhone ישנים, כשהסוללה שלהם מדרדרת מתחת לסף מסוים של איכות ועם השדרוג של מערכת ההפעלה, עולה שוב לכותרות. הפעם היא מקבלת חיזוק מצד גורם משמעותי יחסית. מדובר בג'ון פול, המייסד של פריימט לאבס (Primate Labs) והמפתח הראשי של אפליקציית הבחינות המפורסמת Geekbench.

פול בחן את התפלגות הביצועים של מכשירי ה-iPhone 6s בני השנתיים של החברה, ובדק את הפיזור של התוצאות שהעלו משתמשים, בהתאם לגרסת מערכת ההפעלה, והשווה את הפיזורים רק כדי לגלות, לטענתו, שככל שגרסת מערכת ההפעלה גבוהה יותר, כך כמות המכשירים שמוציאים תוצאות נמוכות יותר במבחני הביצועים הולכת וגדלה, ובהתמדה.

"נראה שמדובר בבעיה נפוצה שרק תלך ותחמיר ככל שהטלפונים יתיישנו יותר. הבעיה, בחלקה, נובעת גם משינוי גרסת ה-iOS. ההבדלים [בתוצאות של Geekbench] בין 10.2.0 ל-10.2.1 פתאומיים מדי מכדי להיות בעיה של תפקוד סוללה בלבד. אני מאמין שאפל כללה שינוי להבלת ביצועים כשמצב הסוללה מדרדר מעבר לסף מסוים", הוא כתב.

לטענתו של פול הבעיה החמורה היא לא עצם הגבלת הביצועים, ואם בכוונה או שלא, אלא עצם העובדה שאפל בכלל החליטה להתייחס לנושא הזה ולהשפיע עליו. "אנשים אינם חושבים שהירידה בביצועים נובעת ממצב הסוללה, אלא בגלל בעיה במעבד, ואז הם חושבים להחליף את הטלפון ולא חושבים שהם צריכים בעצם להחליף סוללה", הוא כתב.

קרא עוד:  אפל תשלם עד מיליון דולרים לחוקרים שיחשפו פרצות במוצריה

פול בחן את התופעה גם במכשירי iPhone 7 וקיבל תוצאות דומות, אם כי בעוצמו מעט נמוכות יותר מאשר במקרה של ה-iPhone 6s.

אפל (Apple), כמו בדיווחים קודמים על הבעיה, לא סיפקה תגובה לטענות של Geekbench.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.