ב-21 לפברואר תחשוף חברת סמסונג (Samsung) את מכשירי הדגל החדשים שלה מסדרת Galaxy, את זה כולם כבר יודעים. כעת מתברר כי באותו אירוע ממש מתכננת סמסונג ככל הנראה להשיק גם מצלמת מציאות מדומה חדשה, שאמורה לעבוד יחד המכשירים החדשים כמוצר נפרד, ויש שטוענים שדווקא היא תתפוס את מרכז תשומת הלב באירוע.

מדובר על מצלמת 360 מעלות בשם Gear 360, שהיא תוצר של פרויקט בשם Beyond עליו עובדת סמסונג כבר לא מעט זמן. המצלמה מסוגלת ללכוד תמונות ב-360 מעלות הודות לשתי עדשות עין הדג של 180 מעלות שבנויות בה, וניתן לחבר אותה לסמארטפון באמצעות בלטות'. המצלמה תגיע עם סוללה משל עצמה כך שלא יהיה צורך לחבר אותה למקור מתח חיצוני, וטרם ידוע מה יהיה נפח האחסון שלה.

בנוסף תגיע המצלמה עם אפליקציה ייעודית שתאפשר לשלוט עליה מרחוק ולבחור במצבי HDR, פנורמה, קפיצות זמן, שליטה על כמות החשיפה והאור הלבן, הגדרות ISO, אופציית צפייה ישירה ואפשרות לבחור בין שימוש בשתי העדשות או בעדשה אחת בלבד (קדמית או אחורית). הרזולוציה המקסימלית שלה מסתמנת כ-3840×1920 פיקסלים בשימוש בשתי העדשות, כשכל אחת מן מסוגלת לצלם באיכות 1920×1920 פיקסלים. כל זאת יאפשר למשתמש לצלם וידאו 360 ולצפות בו לאחר מכן דרך Gear VR או משקפי תלת מימד של גוגל.

בנוסף ייתכן שהמצלמה תאפשר הזרמת תוכן (סטרימינג) של וידאו ישירות לסמארטפון, אם כי הדעות עדיין חלוקות בנושא, ולא ברור אם היא תעבוד גם עם דגמי Galaxy קודמים או רק עם ה-S7. כמו כן, טרם ידוע מה יהיה מחירה של ה-Gear 360, והאם תצליח להנגיש את תחום המציאות המדומה גם למשתמש הממוצע.

קרא עוד:  כמו בטלפון: סמסונג הציגה ב-CES 2020 טלוויזיה מסתובבת

אגב, רמז לבאות אפשר למצוא בסרטון הטיזר לקראת האירוע של סמסונג, שם נראה בבירור כי יש שימוש ב-Gear VR.

https://www.youtube.com/watch?v=3g3O94WALV8&feature=youtu.be