לפני קצת יותר מחצי שנה גוגל (Google) השיקה את ה-Gboard באופן בלעדי למשתמשי iOS. החל מאמש, משתמשי האנדרואיד יכולים להורדה אותה גם עבור המכשיר שלהם.

מקלדת Gboard מציעה מספר תוספות למקלדת גוגל המקורית המגיעה עם מכשירי Nexus. בפועל, Gboard היא מחליפה של Google Keyboard ומלבד שינוי שם, גרסה 6.0 של המקלדת מוסיפה את היכולות החסרות כמו: האפשרות לבצע חיפוש במנוע החיפוש של גוגל ישירות מתוך המקלדת, האפשרות להוסיף ולחפש חייכני אימוג׳י כך שאין צורך לנבור ברשימה ההולכת וגדלה, חיפוש והוספת תמונות מונפשות (gif) באפליקציות תומכות, תמיכה בריבוי שפות, ערכות נושא ועוד.

זו לא הפעם הראשונה בה נוצר הפרדה מוזרה בין משתמשי אנדרואיד (Android) ו-iOS שכן, מעבר לשינוי בשמה של המקלדת, זו המיועדת למערכת ההפעלה הניידת של אפל (Apple) כללה שדרוגים ומספר יכולות ייחודיות שנעדרו מהמקלדת המיועדת למערכת ההפעלה של גוגל עצמה.

גרסה 6.0 של מקלדת ה-Gboard נפרסת באופן מדורג וכרגע העדכון לא זמין לכל המשתמשים בחנות ה-Google Play. משתמשים בעלי אנדרואיד בגרסה 4.2 ומעלה שלא מעוניינים לחכות יכולים להוריד את קובץ ההתקנה (APK) מכאן.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.