שוק המכשירים החכמים אמנם כבר לא גדל בקצב מהיר משנה לשנה, אך בתוכו, שוק מערכות הפעלה עדיין תנודתי. לפי דוח חדש של גרטנר (Gartner), אנדרואיד (Android) חולשת על 86.2% מהשוק ברבעון השני של 2016, המתורגם לעוד 15 מיליון מכשירים נוספים, ובסך הכל מעל 296 מיליון מכשירים.

לעומתה, אפל (Apple) ספגה כידוע ירידה במכירות ואת זה אפשר לראות גם בנתונים האחרונים. iOS רשמה מכירות של 12.9 מיליון מכשירים לעומת 14.6 מיליון מכשירים בתקופה המקבילה אשתקד. Windows עדיין מצליחה איכשהו לשמור על המקום השלישי, אולי כי אין באמת יותר מתחרים, עם נתח שוק של 0.6% לעומת 2.5% אשתקד. כמוה גם בלקברי (BlackBerry) הממוקמת במקום הרביעי עם 0.1% מהשוק.

Android Market Share

האנליסטים של גרטנר מסבירים כי הצמיחה של מערכת אנדרואיד בשוק מתרחשת בכל רמות המחיר. בשוק הנמוך שולטים המכשירים הסינים של יצרניות כמו אופו (Oppo), שאומי (Xiaomi) וואווי (Huawei) ואחרות האחראיות ל-22.3% ממכירות בשוק האנדרואיד. בתחום הגבוה, סמסונג (Samsung) היא מבין הבולטות שסייעו לעלייה במכירות מכשירי הפרימיום בזכות Galaxy S7.

באופן כללי, הצרכנים מעדיפים טלפונים חכמים מאשר טלפונים טיפשים (Feature Phones), מה שגרם לצמיחה של 4.3% ברבעון השני של השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד וסה"כ 344 מיליון טלפונים שנמכרו.