בזמן נהיגה, הסמארטפונים גורמים לנו להסיר את העיניים לא פעם מהכביש. אם זה ההוראה הבאה של יישום הניווט, הודעת SMS ועוד. Garmin, חברת מכשירי הניווט הגדולה הכריזה על מערכת ראשונה מסוגה לתצוגה עילית במכוניות פרטיות המספקת יכולת להציג על שמשת המכונית מידע רלוונטי וחשוב לנהג החוסך ממנו את הצורך להוריד את העיניים מהכביש.

המערכת משתמשת בטכנולוגיית תצוגה עילית (head-up display, או HUD) עם מקרן זעיר המקרין מידע בסיסי כמו מהירות הרכב, הפנייה הקרובה בשימוש של GPS, אזהרה למהירות המקסימלית, זמן הגעה משוער ועוד נתונים נוספים. היא לא מציגה עדיין מפה מלאה וגראפית, אבל כן יודעת לשאוב מידע מיישומים בסמארטפון ולהתריע אם יש מצלמת מהירות קרובה או עומסי תנועה ואף להציג הודעות SMS.

את המכשיר של Garmin ממקמים בקצה לוח המחוונים צמוד לשמשה הקדמית בצד הנהג, ובחיבור ב-Bluetooth לסמארטפון של המשתמש מתקשר המכשיר ומקבל מידע ממספר יישומים מותאמים של החברה כמו Navigon ו-StreetPilot הקיימות הן לאנדרואיד, iOS ו-Windows Phone.

בינתיים היצע האפשרויות של המערכת מוגבל למדי אבל אנחנו מעריכים שעם הזמן היא תדע להתפתח ולספק יכולות חדשות. מחירה של המערכת עומד על $129.99 בלבד כשתושק בקיץ הקרוב, הרבה יותר זול ממכונית היוקרה של השכן.

צפו במערכת בפעולה:

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.