Garmin watch fenix 5 שעון ספורט חכם

רונלייט, נציגת גרמין (Garmin) בישראל השיקה את סדרת שעוני Garmin fenix 5 Plus הכולל את הדגמים fenix 5s Plus, fenix 5 Plus ו-fenix 5X Plus המיועדים לקהל הספורטאים המקצועיים והטריאתלטים.

סדרת fenix 5 Plus מגיעה כשנה לאחר השקת הסדרה הקודמת. זו מציעה מפות ניתוב טופוגרפיות מובנות, אחסון מוסיקה, אמצעי התשלום Garmin Pay ללא מגע ומד דופק למדידת חמצן בדם על ידי חיישן המותאם לפרק כף היד.

השעונים מגיעים בטווח גדלים של 42-51 מ"מ עם תצוגה בהירה הניתנת לקריאה גם באור השמש. ה-fenix 5S Plus כולל תצוגת מסך של 1.2 אינץ' המהווה עלייה של כמעט 20% בהשוואה ל-5S.

fenix 5X הוא השעון הראשון של גרמין המציע חיישן המבוסס על דופק שורש כף היד לבדיקת רמת החמצן בדם. חיישן Ox Acclimation משמש למדידת חמצן בדם, ובכך מסייע לשמור על בטיחות בעת הסתגלות לגבהים גבוהים יותר. בעת טיפוס מאומץ, המשתמש יכול לעצור ולקבל מידע על רמת החמצן בגופו במטרה להעריך עד כמה הוא מתאים לאוויר הדק.

בנוסף למאפיינים המציעים מדידת קצב לב המבוסס על שורש כף היד, תכונות המולטי-ספורט ומאפייני קישוריות חכמה של דגם ה-fenix 5 הקודם. כל אחד מסדרת שעוני ה Plus יכלול גם נתוני מפות מובנים עבור ניווט מהיר ואיתור פקקי תנועה. מפות אלו ניתנות לשימוש באמצעות ה-round-trip, המאפשר לרצים ולרוכבי האופניים להיכנס למרחב בו הם ירצו לרוץ או לרכב, ולאחר מכן לבחור נתיב מתוך רשימת הנתיבים המוצעים.

fenix 5S Plus, fenix 5 Plus, ו-fenix 5X Plus יאפשרו להאזין לרשימת ההשמעה המועדפת על המשתמש, ללא צורך בטלפון הנייד. השעונים מאפשרים אחסון של עד 500 שירים להורדה, כמו גם יצירת רשימות השמעה לא מקוונות דרך שירותי הזרמת המוסיקה הידועים, כגון: iHeartRadio, Deezer ועוד, או העברת מוסיקה מהמחשב ישירות לשעון. לאחר שהפלייליסט נטען, ניתן לחבר בפשטות למכשיר אוזניות Bluetooth תואמות (נמכר בנפרד) ולהתחיל להאזין.

fenix 5 Plus משולב עם ClimbPro, מאפיין המאפשר מעקב אחר רצים ורוכבים שאוהבים להתאמן באזורים הרריים, בכך לקבל מידע חשוב הנוגע לסביבת הפעילות ולביצועים במהלך הטיפוס. ה-ClimbPro מנתח את פרופיל סביבת המסלול ומזהה את כל החלקים הרלוונטיים לטיפוס.

בנוסף, מגיעים כל דגמי fenix 5 Plus עם יישומי אימון מתוחכמים על מנת לסייע במעקב אחר הטיפוס והביצועים. משתמשים יכולים לבדוק ערכים פיזיולוגיים, דינמיקת ריצה ועוד, כדי לעקוב אחר הנתונים הסטטיסטים של האימון, מדידת קצב התקדמות ו- fine-tune form. מצב האימון מעריך באופן אוטומטי את היסטוריית ההתעמלות האחרונה, במטרה לאפשר למשתמשים לדעת אם הם נמצאים במצב של אימון יתר, אימון סטנדרטי או אימון שיא.

כל מאפייני שעוני ה-fenix 5 Plus כוללים קליטת לוויינים מרובת רשתות, כולל Galileo, לניווט באזורים מאתגרים במיוחד, לצד ה- GPS. המאפיין יעיל במיוחד כשיוצאים להרפתקה במקום עם ראות מוגבלת, כמו ואדיות או סביבות עירוניות.

הסדרה זמינה ב-2 גימורים ייחודיים, מתוכם יכולים המשתמשים לבחור בין PVD מצופה נירוסטה עם רצועות סיליקון או למי שמעוניין בחומר קל יותר, ניתן ללכת גם על גרסת מסגרת טיטניום איכותית עם צמיד טיטניום במרקם מוברש.

בכל אחת מהגרסאות קיימת תצוגת Garmin Chroma מלאה עם תאורת LED אחורית המבטיחה קריאה גם באור שמש, כמו גם יכולת עמידות בעומק של עד 100 מטר במים. fenix 5S Plus מסוגל להחזיק עד 7 ימים במצב smartwatch ועד 4 שעות במצבי GPS ומוסיקה. זאת לעומת 10 ימים / 8 שעות ל-ה-fenix 5 Plus  ו-20 ימים / 13 שעות ל-fenix 5X Plus.

המחירים: החל מ-3,636 שקלים לדגם 5/5s Plus ועד 3,870 שקלים לדגם 5X Plus.