אחת השאלות הגדולות ששואלים את עצמם גיימרים בכל פעם שיש שינוי במערכת הפעלה היא האם בטוח לעבור, האם המשחקים יפעלו היטב גם תחת מערכת ההפעלה החדשה?

התשובה במקרה של המעבר מ-Windows 8.1 ל-Windows 10 היא כן, וזאת גם לאחר התקנת מנהלי ההתקנים (דרייברים) החדשים של כרטיסי התצוגה, כך שיתאימו למערכת ההפעלה החדשה של מיקרוספט (Microsoft). הרשת כבר מלאה במספר מבדקים בנושא, כמו לדוגמה 'מבחן' שבוצע באתר Ars Technica.

שאלה אחרת שעלתה היא כיצד תשפיע מערכת ההפעלה על הביצועים של המשחקים, האם לטובה או רעה?

ובכן לפי הבדיקה של Ars Technica, המוזכרת לעיל, הביצועים פחות או יותר זהים כמעט לכל האורך, עם הבדלים קלים בלבד של פריימים/לשנייה, בדרך כלל לטובת Windows 8.1 אבל לא תמיד. האתר התבסס על מערכת מחשב המבוססת על מעבד ה-Core i7-5930K של של אינטל ובדק את המשחקים עם הכרטיסים Radeon R9 290X ו-Radeon R9 295X של AMD ועם GeForce 980Ti.

למסקנות דומות הגיעו גם באתר Maximum PC, שהבדיקה שלהם הייתה מבוססת על אותו מעבד, אך הם הסתפקו בכרטיס תצוגה אחד – ה-GeForce 980Ti. לעומת זאת הם בדקו את הביצועים גם בהשוואה ל-Windows 7, ובכל המקרים הם מצאו שיפור קל מאוד לטובת משחקים תחת Windows 10. עם זאת הם ציינו שהם נתקלו בקשיים מסוימים בתהליך התקנה שנבעו באג כלשהו במנהלי ההתקנים של לוח האם.