וורנר ברוס (Warner Bros), שהשיקה רק לפני ימים ספורים את משחק מובייל המובסס על סדרת הטלוויזיה Westworld, קיבלה מתנה מיוחדת לרגל השקת המשחק: תביעה מצד בת'הסדה (Bethesda) שטוענת המשחק מבוסס על קוד וגרפיקה שנלקחו היישר מגרסאות מוקדמות של Fallout Shelter החינמי שהיה ללהיט.

המשחק החדש, שלוקח בערך חמש דקות להבין שהוא בהחלט דומה לפחות בחלקו ובאווירה שלו ל-Fallout Shelter, אמנם מתרכז בניהול מערך הרובוטים שצריכים לספק את ההנאה לה מצפים המבקרים בדלוס, פרק ההרפתקאות הייחודי עד מאוד, אבל חלק גדול מההתנהלות מזכירים במידה לא מעטה את משחק החינם של בת'הסדה. זו טוענת שגם הסגנון הגרפי הדו ממדי בו נעשה שימוש עבור Westeorld לקוח ישירות מהמשחק שלה.

עד כמה דומה? בכתב התביעה, שהוגש במקביל גם נגד מפתחת המשחק Behaviour Interactive נחשף שלא רק שמדובר בשימוש בקוד ישן ומוקדם של Fallout Shelter, אלא שאפילו הבאגים שהיו בו נמצאים במשחק החדש, ולא בכדי: המפתחת עבדה ב-2014 על גרסה ראשונית של המשחק המבוסס על היקום הפוסט אפוקליפטי של Fallout. לפי בת'הסדה המפתחת השתמשה בקוד לו יש לה זכויות יוצרים בכדי לקצר את תהליכי פיתוח המשחק הנוכחי.

וורנר ברוס עדיין לא סיפקה תשובה לכתב התביעה, ובינתיים אין מניעה להוריד את המשחק מ-Google Play או מ-App Store כדי להתנסות לבד ולנסות לקבוע האם יש צדק בטענה של בת'הסדה. את Fallout Shelter, שזכה לביקורות טובות, תוכלו למצוא כאן עבור אנדרואיד וכאן עבור iOS.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.