זו ללא ספק השנה של שוק קונסולת המשחק. סוני ומיקרוסופט ישיקו את הקונסולות החדשות בהמשך השנה, קונסולות האנדרואיד החדשות פורצות קדימה ומוזילות את עלויות המשחק וכעת קונסולה חדשה מאיימת לשנות לגמרי את כללי המשחק: BlueStacks, החברה שהביאה לנו את האפשרות להריץ יישומי אנדרואיד על המחשב מציגה את GamePop, קונסולת משחק מבוססת אנדרואיד.

הקונסולה הקטנה (המזכירה בצורתה את Boxee) היא למעשה שירות רישום במודל של תשלום חודשי. בעבור $6.99 לחודש ניתן לקבל גישה לספריית המשחקים הגדולה של GamePop אשר כוללת נכון להיום למעלה מ-500 משחקים. התשלום הוא למשך שנה ולמי שמזמין כבר החודש בהזמנה המוקדמת יקבל באותו המחיר גם בקר משחק בחינם ובסיום השנה (סה”כ $69.99 + $19.9 למשלוח) המשתמש יוכל להמשיך ולשלם עבור המנוי, אם כי עדיין לא ברור מה יעלה בגורל המשחקים במידה ויחליט אחרת.

הקונסולה מתחברת לטלוויזיה ופועלת על מערכת האנדרואיד (4.2) וניתן לשלוט בה הן דרך בקר המשחק או להפוך את הסמארטפון לכזה ובאמצעות אפליקציה (אנדרואיד או iOS) יוכל לתפקד כבקר משחק מלא. על מפרט החומרה לא נאמר דבר, אך צוין כי היא מסוגלת להריץ כל משחקי האנדרואיד כיום, שבין המשחקים המגיעים איתה בגרסה המלאה הם של החברות Halfbrick, Jawfish Games ו-Gameloft.

וידאו: הכירו את GamePop

ההשקה הרשמית של הקונסולה צפויה להתרחש לקראת סוף השנה ולמעוניינים יוכלו לבצע הזמנה מוקדמת ישירות באתר. בינתיים אצל המתחרים ב-Ouya רושמים עיכובים במשלוחים ובהשקת הקונסולה לחנויות, ומעניין יהיה לראות האם הצרכנים יעדיפו קונסולה ב-$99 או שירות חודשי בפחות מעשירית מהסכום.