למרות השיפורים יוצאי הדופן שנעשו במשחקיות ובגרפיקה של משחקי וידאו שלאחר שנות ה-80' וה-90', עדיין לרבים מאיתנו יש פינה חמה בלב לאותם משחקים מהנים שנהגנו לשחק בהם (לפחות המבוגרים שבינינו) על גבי קונסולת ה-NES של נינטנדו. רבים גם לא ישכחו את אותם בקרי השליטה בעלי מקשי החיצים ושתי מקשי הבחירה הפשוטים שהיו אז.

המשימה על החזרת המשחקים האלה לכותרות ולשדות הקטל של השחקנים למיניהם הוטלה על הטלפונים החכמים, ובמיוחד על ה-iPhone, ה-iPod Touch וה-iPad בהם משחקי הארקייד נהנים מפופולריות רבה יחסית. אך אז, כשכמה מהכותרים הגדולים החלו לצוץ בחנויות היישומים, החלו גם הבעיות. שחקנים רבים גילו שלשחק על מסכי מגע קטנים/גדולים מידי, שנוטים להיות חלקלקים ולפעמים סתם מציקים, הם לא בדיוק החוויה האוטנטית שלה הם ציפו. אך כעת, חברת המשחקים-Cascadia Games נחלצת לעזרה ומציעה פתרון מבריק לבעיה.

הרעיון של החברה, שעליו עובדים כרגע שתי מפתחים, נקרא GameDock. למעשה מדובר בתחנת עגינה, שהיא גם תחנת טעינה, שמאפשרת לחבר את המכשיר שלכם מבית אפל אל כניסת HDMI בטלוויזיה עם תמיכה ברזולוציה מרבית של 1,080p. התחנה כוללת גם זוג יציאות USB שמתחברות אל בקרי שליטה בסגנון רטרו, כמו של ה-NES, שבעצם הופכות את המכשירים לסוג של מיני קונסולה בה ניתן להשתמש כדי לשחק בכל משחק ארקייד שקיים ב-iCade, ובעוד משחקים שיצטרפו בהמשך, ישירות על הטלוויזיה בחדר או בסלון.

קרא עוד:  ריימן מקפץ אל Apple Arcade בכותר בלעדי לאפל

מתאים לכל מכשיר משחקים מבית אפל, כולל כמובן ה-iPad (מאתר הפרויקט בקיקסטרטר)זוג יציאות ה-USB הותאמו שני בקרים שעובדים במקביל כד לאפשר גם משחקי ראש בראש. משהו שבהחלט יכול להיות מעניין אם מפתחים יחליטו לאמץ את הרעיון, בחברה אף מבטיחים שה-SDK (ערכת הפיתוח למפתחים) תהיה יחסית קלה לשימוש, מה שיכול לעודד מפתחים ליצור משחקים עבור שתי שחקנים.

ל-GameDock אף יהיה יישום ייעודי שממנו ניתן יהיה לנווט ישירות מהבקר במשחקים, כל זה מבלי צורך לקום מהכורסה אל המכשיר עצמו.

אולם, יש לציין שמדובר בפרויקט שעדיין נמצא בשלבי אלפא מתקדמים וזקוק למימון. אם בחברה ישיגו מימון בעזרת תורמים באתר KickStarter (נכון לכתיבת שורות אלה הסכום עומד על 38,401 דולרים מ-255 תורמים ונותרו 31 ימים לסיום) ויצליחו להגיע ליעד של-50,000 הדולרים שהציבו, אז הפרויקט ככל הנראה יושק.

חבילה הכוללת תחנת עגינה, שני בקרי USB ומתאם HDMI תעלה 150 דולרים, כך מעריכים המםפתחים. ואם אכן הפרויקט יראה אור, אז היא גם תגיע עד סוף השנה, עד אז העבודה על המיני קונסולה הזו צפויה להסתיים.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot