חברת הטכנולוגיה MUSO ניתחה את נתוני הצפייה הפיראטית בפרקי העונה השביעית של סדרת הפנטזיה "משחקי הכס" (Game Of Thrones), ומציגה מסקנה מדהימה: שבעת פרקי הסדרה נצפו יותר ממיליארד פעמים בדרכים לא חוקיות. לצורך ההשוואה, כמות הצפיות החוקיות שעליהן מדווח ערוץ הטלוויזיה האמריקני HBO, האחראי על הפקת הסדרה, עומדת על עשרות מיליוני צופים בלבד לכל פרק.

לפי הנתונים של MUSO, הפרק הנצפה ביותר בדרכים "אלטרנטיביות" איננו פרק הסיום של הסדרה, אלא דווקא הפרק השישי. לא קשה להבין מדוע – פרק זה הודלף לרשת שבוע טרם שידורו בטלוויזיה. "זה לא סוד ש-HBO נאלצה להתמודד עם בעיות אבטחה לאורך כל שידור העונה, ופרקים שלמים הודלפו טרם שידורם ותרמו לפעילות הבלתי חוקית" מסביר מנכ״ל MUSO אנדי צ׳טרלי (Andy Chatterley).

פרט מעניין נוסף הוא שרובן המוחלט של הצפיות הפיראטיות (84.7 אחוזים) בוצעו באמצעות אתרי צפייה ישירה (סטרימינג). הורדות בטורנטים אחראיות בסך הכל ל-9.1 אחוז מהצפיות הלא חוקיות, והורדות ישירות ל-5.6 אחוזים בלבד. טורנטים "פרטיים", שהפכו במהלך החודשים האחרונים למטרה המרכזית של רשויות החוק, אחראיים לפחות מאחוז אחד מהצפיות הפיראטיות במשחקי הכס.

נראה כי המאמץ לחסום את אתרי הטורנטים אכן פגע בפופולריות של טכנולוגיה זו, אך הגולשים המעוניינים לצפות בפרקי הסדרה מבלי לשלם פשוט מצאו דרכים אחרות להשיג את מבוקשם.