הורדת סדרות באופן פירטי יכולה לסכן את המחשב. כנראה שזה דבר שתמיד ידענו עמוק במחשבה, הוההודעה החדשה של קפסרסקי (Kaspersky) רק מחזקת זאת.

חברת אבטחת המידע הרוסית בדקה את דפוסי הפצת התוכנות הזדוניות במסווה של סדרות טלוויזיה פופולריות, ומצאה כי טורנטים שלהן משמשים ככלי יעיל למדי להפצת סוגים שונים של רושעות.

הסדרה ה'מסוכנת' ביותר היא משחקי הכס. ב-2018 בלבד הותקפו כ-21,000 גולשים שחשבו שהם מורידים פרקים שלה כאשר למעשה הורידו רושעות. מדובר ב-'הישג' משמעותי במיוחד, שכן ב-2018 הסדרה לא שודרה כלל, אך עדיין היתה פופולרית מספיק בהיבט של כמות הורדות פירטיות כדי לתת להאקרים גישה לכמות משתמשים גדולה במיוחד. במקום השני נמצאת הסדרה 'המתים המהלכים', שרושעות שהוסוו כפרקים שלה הגיעו לכמעט 19,000 משתמשים בשנה האחרונה, ובמקום השלישי 'החץ', ששימשה לתקיפת קרוב ל-12,000 משתמשים. הסדרה ה-'יעילה' ביותר היתה American Horror Story, שכל פרק נגוע שלה הורד בממוצע על ידי שלושה משתמשים.

בסך הכל נפגעו ב-2018 יותר מ-126,000 משתמשים – ירידה של שליש לעומת קרוב ל-189,000 ב-2017 – מרושעות שהוסוו בקבצים שהופצו באתרי הורדות טורנטים כפרקי סדרות. קספרסקי מעריכה כי הירידה נבעה ממלחמת החורמה של רשויות ברחבי העולם באתרי הטורנטים, שגרמה לסגירת אתרי הורדות רבים ושלחה את המשתמשים לחפש את התכנים באתרי צפייה ישירה, בהם קשה יותר לשלב הורדה של רושעות בלי לעורר חשד.

בקספרסקי גם מספרים שהפרקים הנגועים ביותר הם בדרך כלל הפרק הראשון והאחרון בכל עונה שנוהגים למשוך קהל מתעניינים וצופים גדול יותר.

"אנו יכולים לראות בבירור כי מפיצי הקוד הזדוני מנצלים סדרות טלוויזיה שיש להן ביקוש גבוה באתרים פיראטיים: אלו הן בדרך כלל סדרות דרמה או פעולה שזוכות לקידום רב", אמר אנטון איבנוב, חוקר אבטחה במעבדת קספרסקי. "לקראת עליית העונה האחרונה של משחקי הכס, אנו רוצים להזהיר את המשתמשים כי סביר להניח שנראה זינוק בהיקף הקוד הזדוני המחופש לפרק חדש בסדרה".