לצד ה-Galaxy Note 9, סמסונג (Samsung) חשפה גם את את השעון החכם הבא של החברה, ה-Galaxy Watch – ולא, הוא לא מבוסס על Wear OS.

Galaxy Watch מזכיר מאוד בעיצוב את ה-Gear S3 ומגיע בשני גדלים: 46 מ"מ עם מסך בגודל 1.3 אינץ' בצבע כסוף או 42 מ"מ עם מסך בגודל 1.2 אינץ' בצבע שחור או ורוד (Rose Gold). בדומה ל-S3, הוא כולל את החוגה המסתובבת שמקיפה את המסך ואף מנגנון להחלפת רצועות בצורה קלה ומהירה, כולל אפשרות להתקין רצועות של חברת Braloba.

בניסיון להידמות לשעונים הקלאסיים, Galaxy Watch ישמיע צלילי תקתוק או צליל חיווי כל שעה, ואף יכלול אפקט עומק שמטיל צל על האלמנטים במסך הבית, דבר שמקנה חוויה אמיתית יותר לשעון זכוכית משוריינת מסוג +Gorilla Glass DX ואף עמידות בפני מים.

ל-Galaxy Watch יכולות עבודה עצמאית בזכות שימוש בתקשורת סלולרית LTE, עם זמן סוללה של יותר מ-80 שעות, אם כי לא נמסר עד כמה הפעלת קישוריות ה-LTE משפיעה על העבודה. לשעון שבב Exynos 9110 כפול ליבה בתדר 1.15 ג'יגה הרץ והוא מבוסס על גרסה 4 של מערכת ההפעלה Tizen. השעון מגיע עם זיכרון פנימי של 4 ג'יגה-בייט בשעה שזיכרון העבודה משתנה בהתאם לדגם: 1.5 ג'יגה-בייט לגרסת ה-LTE ו-768 מגה-בייט לגרסת ה-WiFi הרגילה.

בסמסונג בחרו לשים דגש על עניין הבריאות, שכן ה-Galaxy Watch מציע אפשרות לניטור שינה ואף יכולת מעקב חדשה אשר מזהה רמות לחץ גבוהות ומציעה תרגילי נשימות המסייעים למשתמש להישאר רגוע. בנוסף, ישנה אפשרות למעקב אחר צריכת קלוריות יומית וכן אפשרות לצלם את המנה ולקבל מידע אודות ערכיה התזונתיים באופן מיידי דרך Samsung Health גם ב-Galaxy Watch.

קרא עוד:  סקירה: ADATA HD680 - כונן נייד וקשוח

Galaxy Watch יושק תחילה בארה"ב ב-24 לאוגוסט, כאשר לקוריאה הוא יגיע ב-31 לאוגוסט ולשווקים נוספים ב-14 לספטמבר.