"אתם אוחזים באייפון לא נכון", זה כנראה הציטוט המפורסם של אפל (Apple) בשנת 2010 שתשמח למחוק מההיסטוריה שלה, כשהתגלו בעיות הקליטה של iPhone 4 במה שזכה לכינוי Antennagate. בחזרה ל-2019, סמסונג (Samsung) עומדת בפני פרשה דומה, אבל קטנה בהרבה מחומרתה, כאשר התגלו בעיות קליטה בטאבלט ה-Galaxy Tab S5e החדש שלה.

כך בימים האחרונים הופיעו מספר דיווחים על פיהם ברגע שמחזיקים את הטאבלט בכף היד, כשזו תופסת את הפינה השמאלית התחתונה כשהוא במצב אופקי, חיבור ה-WiFi מתנתק. אחד המשתמשים אף העלה תמונה בה מוצגת הודעת ניתוק על המסך, ומשתמש אחר ציין שגם לאחר החלפת הטאבלט באחד אחר התופעה חזרה על עצמה.

בשל הדיווחים בנושא, אתר SamMobile ביצע בדיקה בעצמו כדי לנסות ולשחזר את התקלה. באתר בדקו את ביצועי הרשת של תקשורת ה-WiFi במספר מצבים. לדבריהם, אנשי האתר לא חוו ניתוק, אבל ציינו שברגע שהם תפסו את הפינה המדוברת ב-Galaxy Tab 5e עוצמת האות ירדה ב-50% ויותר.

קרא עוד:  כמה זיכרון נדרש כדי לפתוח 6,000 לשוניות בדפדפן הכרום? יותר ממה שחשבתם

יש לציין גם כי לא כל המשתמשים מדווחים על בעיות, אולם הדבר גם יכול להעיד על הבדלים בין רשתות WiFi כמו השימוש בתדר 2.4 ו-5 גיגה-הרץ ואף שימוש ברשתות LTE שונות, כמו גם ציוד הקצה בו משתמשים. כך שעל פניו לא מדובר בתקלה גורפת, אולם מכיוון שהטאבלט רק עתה הושק ייתכנו דיווחים נוספים בתקופת זמן הקרובה.

בסמסונג טרם הגיבו לתקלה ואם אכן תתגלה בעיית חומרה זה כנראה משהו שעדכון תוכנה יוכל לפתור.