סורק רשתית Note 7

ככל שתאריך ההכרזה של ה-Galaxy S9 (גלקסי אס 9) של סמסונג (Samsung) מתקרב, כך צצים ועולים עוד ועוד דיווחים על מה שאנו צפויים לראות.

מתברר כי הפרט הבא הגיע ממקום לא צפוי: גירסת בטא של אפליקציית ההגדרות של סמסונג עבור מכשיר ה-Galaxy note 8 החביאה התייחסות לתכונה חדשה שנקראת "Intelligent Scan", אשר אינה מופיעה בגרסאות הרשמיות של המערכת, או בגרסאות בטא אחרות של מערכת ההפעלה.

לפי התיאורים הפנימיים של החברה, מדובר ב"סורק קשתית וזיהוי פנים יחד כדי לספק תוצאות טובות יותר באור נמוך או בהיר מאוד". האפליקציה אף כוללת סרטון שאמור להדריך את המשתמש כיצד להשתמש בתכונה החדשה. בסרטון מתואר כיצד סורק הקשתית משתלב עם המצלמה הקדמית בטלפון כדי להפיק תמונת פנים מלאה של מי שמנסה לפתוח את המכשיר מנעילה.

סורק הקשתית אמנם מקבל עדיפות במקרים של תאורה חשוכה, אך זיהוי הפנים אמור לפעול ביעילות יותר כאשר המשתמש אינו מביט ישירות על המכשיר, או אם העיניים חצי עצומות.

סביר להניח שהאופציה הזו תשולב במכשירי ה-Galaxy S9 ותוכרז רשמית בסוף החודש הבא, אם כי רבים טוענים כי אין לחברת סמסונג מניעה כלשהיא להפעיל אותה גם במכשירי S8 או ה-Note 8, שכן לא נדרש עדכון חומרה מיוחד בשביל זה.