בעוד כשבועיים עתידה סמסונג (Samsung) להציג את מכשיר הדגל הבא שלה, ה-Galaxy S8, וממש לפני קו הסיום עולים דיווחים על שינוי נוסף במכשיר. לפי דיווחים אלו החליטה החברה ברגע האחרון לוותר על הטמעת חיישן טביעות האצבע בתצוגה. אבל מכיוון שצמד ה-Galaxy S8 הדחשים אינם כוללים כפתור בית פיזי, ובגלל אי יכולת למצוא פתרון מבלי לדחות שוב את ההשקה, החיישן ימצא את מקומו שוב בכפתור מיוחד בגב המכשירים.

לפי אותם דיווחים חוסר ההצלחה לשלב את החיישן בתצוגה בזמן הייתה 'מתסכלת' במיוחד עבור עובדי סמסונג. הסיבה העיקרית לכך היא דיווחים אחרים שטוענים כי אפל (Apple) עובדת על טכנולוגיה דומה שתאפשר את שילוב החיישן בתצוגת ה-iPhone 8 בסתיו הקרוב, מה שאומר שייתכן מאוד שהיא 'תגנוב את הבכורה' מסמסונג.

עם זאת, גורמים אחרים טוענים כי החיישן שבגב המכשיר אמור לשמש לצורכי גיבוי בלבד, שכן אמצעי ההזדהות העיקרי של המכשיר יהיה סורק רשתית וטכנולוגיית זיהוי פנים. אלו אמורים לאפשר את פתיחת הנעילה של הטלפון בתוך 0.01 שניות בלבד.

בכל מקרה, לאורך החודשים האחרונים עבדו המפתחים של החברה בניסיון להגיע לקו הסיום בזמן עם החיישן בטביעת האצבע, והם עבדו בשיתוף פעולה עם חברת סינפטיקס (Synaptics) על טכנולוגיה שתאפשר למקם חיישן טביעות אצבע מיוחד בשם FS9100 מתחת לתצוגת המכשיר, ולמעשה תטמיע אותו בתוך המסך. אך, ככל הנראה, זה לא צלח בידם.