את זה שמכשירי ה-Galaxy S7 החדשים של סמסונג (Samsung) מגיעים עם שתי מערכות על שבב שונות כולנו יודעים – אלו שמשווקים באירופה ובמזרח מגיעים עם שבב ה-Exynos 8890 של סמסונג עצמה, ואילו המכשירים שמשווקים בארצות הברית ובאסיה מגיעים עם ה-Snapdragon 820 של קוואלקום (Qualcomm). סמסונג כמובן טוענת שאין באמת הבדל בין השניים, אבל גולשים רבים מצאו שזה לא מדוייק.

לאחרונה התגלה כי מכשירי ה-Snapdragon מגיעים עם חיישן מצלמה אחר מזה של מכשירי ה-Exynos, ובנוסף לכך עלו ליוטיוב (YouTube) כמה סרטוני בדיקות שמשווים את ביצועיהם של שני הדגמים השונים, ומגיעים למסקנה המפתיעה שדווקא מכשירי ה-Exynos מהירים ויעילים הרבה יותר. בסרטונים מריצים על המכשירים משחקים כמו Temple Run 2, Asphalt 8 ו-Fruit Ninja, וניתן לראות כי יש הבדל במהירות שבה הם עולים. מדובר אמנם לרוב על כמה שניות בודדות, אבל יש הבדל.

לא ברור ממה נובע ההבדל – האם מערכת ה-Snapdragon 820 היא האשמה, או שמא סמסונג הצליחה להתאים את השבב שלה בצורה יותר טובה עם המכשיר. כך או כך, בכל זאת ייתכן כי מדובר במכשירים נקודתיים שמקורם בוויטנאם, וייתכן כי בשווקים אחרים אין השפעה כה ניכרת על הביצועים.

https://youtu.be/r_sPVQ4VFvs