אם בעבר מכשירים חסינים למים דרשו כיסויים על החיבורים השונים וחיבור ההטענה בפרט, הרי שהיום כבר לא צריך להתעסק עם הכיסוי המציק אשר קיים במכשירי Xperia קודמים או גם ב-Galaxy S5 שאף נטה להישבר.

Galaxy S7 כידוע חסין למים בתקן IP68, מה שמאפשר לנו לצלול איתו עד עומק של 1.5 מטר למשך חצי שעה, אבל מה קורה לאחר שנכנסנו לבריכה ואנו מעוניינים להטעין? משתמש מ-XDA גילה כי לאחר שבילה בצלילה קצרה מתחת למים לצורך צילומים ולאחר שנתן לטלפון להתייבש במשך ארבע שעות, הוא לא היה מוכן להיטען והציג לו הודעה כי “התגלתה לחות בחיבור ההטענה”.

חשמל ומים לא מתערבבים

למרות כי 4 שעות זהו זמן בהחלט סביר לייבוש המכשיר, כפי הנראה ישנו מנגנון המונע מהמכשיר להיטען במידה וישנו קצר במעגל הטעינה וזו הסיבה שהתקבלה ההודעה על לחות בחיבור הטעינה מסוג microUSB. המשתמש דיווח כי לאחר מספר שעות נוספות הטלפון כן נטען לבסוף, אולם לא במצב של טעינה מהירה.

אם אתם מתכננים לצאת לבריכה עם ה-Galaxy S7 או מכשיר עמיד למים אחר כמו Xperia Z5, עדיף להצטייד גם במטען אלחוטי, כך שלא תהיה מניעה לטעון את הטלפון גם אם החיבור עדיין רטוב בשעות שלאחר השימוש וזה גם בטוח יותר לטלפון ולמטען.

כמובן תמיד עדיף לא להכניס את הטלפון למים למרות היכולת הקיימת כדי לא לקחת סיכונים מיוחדים – כי מים וחשמל לא מתערבבים. אם בכל זאת נכנסתם, יש לייבש כמה שניתן לפני החיבור למטען.

קרא עוד:  קוואלקום תשיק מוקדם מהצפוי את Snapdragon 865 plus