חברת סמסונג (Samsung) פרסמה את דו"ח הרווחים שלה לרבעון השני של 2015, ותוצאותיו לא מאוד מזהירות. החברה דיווחה על רווח של 41.5 מיליארד דולר, המגלם ירידה של כ-7 אחוזים לעומת הרבעון השני של השנה שעברה. חטיבת המובייל ככל הנראה אחראית למדרון הזה, שכן היא רשמה ברבעון הנוכחי ירידה של 37.6 אחוז לעומת השנה שעברה, זאת למרות השקתם של ה-Galaxy S6 וה-Galaxy S6 Edge.

זו ככל הנראה הסיבה שבגללה הודיעה היום סמסונג היא מתכננת "תיקון מחירים" עבור שני מכשירי הדגל שלה, כדי לשמור על המומנטום ולבלום את הירידה. לא נמסרו פרטים לגבי מה יהיה מחירם החדש או מתי הוא ייכנס לפועל, אבל גורמים מעריכים שזה יקרה בסביבות החודש הבא, בו תשיק סמסונג שני מכשירי פרימיום חדשים – ה-Galaxy Note 5 וה-Galaxy S6 Edge Plus.

סמסונג אגב, טוענת כי המכירות של מכשירי הגלקסי החדשים למעשה עלו, אך הירידה ברווחים נובעת ממכירות מאכזבות של שאר הדגמים הישנים. היא אף מאשימה את הרווחים הצנועים בבעיית אספקה שמנעה ממנה למכור יותר מכשירי Galaxy S6 Edge.

באופן כללי, גם יצרניות כמו LG, HTC ואחרות חוות עד כה שנת מכירות קשה במיוחד עם רווחים מאכזבים, בין היתר בגלל השקתם של מכשירים כמו ה-OnePlus או ה-Moto X, ששותים להם לא מעט לקוחות במחירים נמוכים יותר, כמו גם מכשירים זולים של יצרניות סיניות כמו שאומי, מייזו ואחרות.

קרא עוד:  סמסונג שחררה עוד עדכון ל-Galaxy S10 וגם הוא מביא תכונות מ-Note 10