זה לקח לא מעט זמן אבל ההמתנה הסתיימה: הלילה סמסונג (Samsung) החלה בהפצה של עדכון האנדרואיד 6.0 בישראל באופן רשמי.

לפי דיווחי גולשים שהגיע ל-TGspot, העדכון הגיע לשני הדגמים, Galaxy S6 ו-Galaxy S6 Edge ומופץ בהדרגה למי שרכש את מכשירו דרך היבואנית הרשמית, חברת סאני וכי בהמשך הוא צפוי להגיע גם לרוכשים דרך מפעילות הסלולר השונות.

העדכון במשקל של 1.3 גיגה-בייט כולל בין היתר את העיצוב האחרון של ממשק ה-TouchWIZ הקיים ב-Galaxy S7 והגיע בתחילת החודש גם ל-Galaxy Note 5 עם ערכת צבעים חדשה ושינויים קלים במסכי הבית, ההתראות ובמסך היישומים. יש גם את חידושים מערכת האנדרואיד כמו הרשאות מתקדמות בהתקנת ושימוש באפליקציות, שליטה טובה יותר בהתראות המתקבלות, חסכון בסוללה עם שימוש במצב Doze המגביל את פעילות האפליקציות ברקע בזמן המתנה ועוד.

הממשק החדש כפי הקיים בעדכון של Note 5
הממשק החדש בעדכון של Note 5

בעלי האדג' יזכו בנוסף גם לתוספת נכבדת של יכולות המסך הקמור כך שניתן יהיה להציג מידע נוסף על אחד הפאנלים כמו  נתוני ספורט, מניות וחדשות. לצד אלו גם ניתן להוסיף קיצורים רבים, עד 10 קיצורים שונים ואף תיקיות שלמות, דבר שלא היה ניתן עד כה וכן ישנם גם גישה מהירה לכלים שונים כמו סרגל, מצפן ופנס.

העדכון מופץ כאמור בהדרגה לכלל המכשירים מדגם SM-G920F ו-SM-G925F וזמין להורדה גם אצל SamMobile (רק לגרסה הרגילה, לבינתיים) להתקנה ידנית.

תודה לאופק, עומרי וכל מי ששלח!

Samsung Galaxy S6

מכשיר ה-Galaxy S6 של סמסונג שהוכרז במרץ 2015 מציג לראשונה עיצוב מתכתי ומלוטש לצד מסך 5.1 אינץ' ברזולוציית 2K, שבב מתומן ליבות Exynos 7, זיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי החל מ-32 ועד 128 ג'יגה-בייט ללא אפשרות הרחבה. בגבו מצלמה 16 מגה-פיקסל עם ייצוב תמונה אופטי, סוללה בהספק של 2,250mAh שאינה נשלפת וממשק TouchWIZ חדש ומעודכן.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.