מסתבר שאף מכשיר אינו חף מבעיות, גם לא מכשירי דגל שעשו באזז רשמי טרם חשיפתם: לאחר פרשת ה-iPhone 6 המתקפל שקיבלה את הכינוי Bendgate, נראה כי גם מכשיר הדגל החדש של סמסונג סובל מאותה בעיה ובתנאי לחץ נמוכים מזה של האייפון.

כחודש אחרי חשיפתו של המכשיר החדש ומספר ימים טרם נחת בארץ באופן רשמי, ערכה SquareTrade את הבדיקה על מנת לבחון את מידת עמידותו של ה-S6 Edge, באותם תנאים בהם ערכה זאת על מכשיר iPhone 6 Plus. בתוצאות הבדיקה התגלה כי מכשיר Galaxy S6 Edge התקפל והתעקם תחת לחץ של כ-50 ק"ג במרכז המכשיר – משקל שווה ערך ללחץ שהופעל על ה-iPhone 6 כשזה התעקם בכיסם של המשתמשים ועורר סערה רבתי ברחבי הרשת. הבדיקה גם כללה את ה-HTC One M9 החדש, שגם הוא לא יוצא חף מבעיות והתעקם במשקל של 54 ק"ג וגרם להשבתתו של המכשיר.

בבדיקה נוספת שערכה החברה בתנאי לחץ גבוהים יותר שנאמדו בכ-67 ק"ג, הוצא מכשיר ה-Galaxy S6 Edge מכלל שימוש ואף התפרק לחלוטין – משקל הנמוך מהלחץ הפיזי אותו נדרש על מנת להוציא את ה-iPhone 6 Plus מכלל שימוש שעמד לפי הבדיקה על 81 ק"ג.

לא הבעיה היחידה
אך מסתבר שבעיית העיקום היא אינה הבעיה היחידה. מספר משתמשים שכבר קיבלו לידיהם את המכשירים החדשים, דיווחו כי אלו סובלים משריטות במסך מיד לאחר פתיחת האריזה. בנוסף, במקרים מסויימים אף נתקלו במספר פיקסלים מתים לאחר מספר ימים של שימוש שוטף במכשיר – ייתכן שנגרמו כתוצאה מטכנולוגיית הסופר אמולד בהם משתמשת החברה במכשיריה וגם במכשירים של יצרניות אחרות. אותם משתמשים כמובן מיהרו לפנות לספקית האמריקאית T-Mobile ממנה רכשו את המכשירים בדרישה להחליפו.

לפי שעה טרם התקבלה תגובת החברה הקוראנית לבעיית הכיפוף כמו גם לתלונות המשתמשים השונים בדבר שריטות במסך.

עדכון: סמסונג מגיבה על בדיקות העמידות של S6 Edge ומציגה וידאו משלה