מכשיר ה-Galaxy S6 (גלקסי אס 6) של סמסונג אינו חסין למים ואבק, ובטח לא לנפילות. כעת החברה הדרום קוריאנית הכריזה על הגרסה המוקשחת, ככזה המסוגל לשרוד כמעט כל דבר.

ה-Galaxy S6 Active הוכרז תחילה באופן בלעדי בארה”ב וכפי שכבר דלף לפני כן, מדובר במכשיר בעל מפרט כמעט דומה לגלקסי אס 6 המקורי אך עם מספר שינויים: תחילה ניתן להבחין בעיצוב המכשיר, שעבר לא מעט שינויים והבולט בניהם היא המסגרת העבה סביבו. מלבד העיצוב הוא חסין למים ואבק בתקן IP68, עומד בסטנדרט הצבאי Mil-STD-810G נגד רעידות וזעזועים, כלומר שניתן להפיל אותו מגובה רב, לזרוק אותו לחול או סתם להשתעשע בבריכה עד גובה של 1.5 מטר (למשך 30 דקות) והוא יצא ללא פגע.

בצד המפרט, הוא נשאר כאמור דומה למכשיר המקורי עם מסך בגודל 5.1 אינץ’ ברזולוציית QHD (או 2K), שבב מתומן ליבות Exynos 7420, זיכרןם עבודה של 3 גי’גה-בייט, מצלמה 16 מגה פיקסל ועוד אחת קדמית 5 מגה פיקסל. יתרון נוסף לגרסה האקטיבית, היא הסוללה שצמחה ל-3,500mAh, וכן כפתורים פיזיים לנוחות טובה יותר בשימוש בשטח, אולם למרות הדיווחים הקודמים – חריץ הרחבה לא נמצא כאן והוא מגיע עם 32 ג’יגה-בייט לאחסון פנימי.

המכשיר יושק ב-12 ליוני ברשת AT&T במגוון צבעים טרנדים ב-199 דולר לחוזה שירות למשך שנתיים. לא ידוע האם ומתי סמסונג תשיק את המכשיר במדינות נוספות.

קרא עוד:  וואווי תהיה בברצלונה למרות הביטול של MWC, ותערוך פגישת עיתונאים וירטואלית