אין אנו מופתעים שלאחר שאפל הטמיעה במכשיר הדגל שלה קורא טביעות אצבע, סמסונג ממהרת ליישר-קו ועל-פי הדיווחים האחרונים תכלול במכשיר ה'גלקסי אס-5' (Galaxy S5) חיישן שכזה.

באתר SamMobile מדווחים היום כי קורא טביעות האצבע אכן ייקח חלק מהעיצוב של האס-5  וכמו ב-iPhone 5S הוא יוטמע בלחצן הבית של המכשיר זאת בניגוד לשמועות שגרסו כי הקורא טביעות האצבע יוטמע במסך המגע של המכשיר או בגבו. בניגוד לחיישן שנמצא באייפון המאפשר קריאה של טביעת האצבע על-ידי נגיעה, החיישן של סמסונג יהיה חיישן סטנדרטי – כזה שמצריך החלקה של האצבע על-גביו, בדומה לזה שהיה מוטמע ב'אטריקס' (Atrix) של מוטורולה ולאחורנה ב-HTC One Max.

על-פי הדיווח סמסונג התאימה את מערכת ההפעלה של המכשיר על-מנת לאפשר תמיכה בקורא טביעות אצבע וביישומים השונים של קורא שכזה, כמו פתיחת נעילה ללא סיסמא ואף יצירת מצב פרטיות המאפשר לפתוח תיקיות מסויומת רק באמצעות קריאה של טביעת אצבע או הקשת קוד סודי. עוד באתר מבשרים על אפשרות, שמרגישה שנועדה להרשים את הלקוח מאשר להיות שימושית והיא הצגת טביעת האצבע על המסך בזמן אמת בעת סריקה שלה.

על-פי השמועות המכשיר עתיד להיחשף בתערוכת הסלולר בברצלונה, כמובן שאנו נהיה שם ונעדכן.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.