בעוד אנחנו מדווחים על עיכוב הצפוי בעדכון של מכשירי ה-Galaxy S4/S5 לגרסת האנדרואיד 5.0 Lollipop בעולם, מגיע אלינו מידע כי מכשירים ראשונים של S5 כבר זכו לשדרוג המיוחל בישראל.

אחד הגולשים כתב לנו כי מכשיר Galaxy S5 שנרכש דרך יבוא רשמי (סאני) קיבל אמש את העדכון החדש ישירות למכשירו. בבדיקה שלנו ב-Sammobile, מתברר כי אכן כך הדבר וכי הגרסה שוחחרה באופן רשמי למכשירים בישראל שנרכשו דרך היבואן הרשמי מדגם SM-G900F בלבד. בנוסף, גם רוכשי המכשיר דרך חברת פלאפון ייזכו לקבל את העדכון שכן גם הרום שלהם זמין כבר כעת להורדה.

אפשר לצפות כי העדכון יחל להגיע אט אט למכשירים שציינו, ובהמשך נראה שחרור רשמי גם של הרוכשים דרך סלקום ואורנג’. יש לציין כי מי שברשותו מכשיר שאינו עם רום רשמי של אחת מהמפעילות או היבואן הרשמי, לא יוכל לקבל עדכון ויאלץ לבצע התקנה ידינית.

מי שלא מעוניין להמתין להעדכון, ההתקנה הידנית אינה מסובכת ומתבצעת באופן הבא:
1. הורידו את הגרסה המתאימה הפתוחה של ישראל או רשת פלאפון
2. הכניסו את המכשיר למצב Download Mode על ידי הפעלה מחדש ולחיצה על כפתור הבית, כיבוי ועוצמת השמע התחתון
3. הפעילו את תוכנת Odin
4. חברו את מכשיר הטלפון למחשב
5. להוסיף ב-Odin את הקובץ תחת AP/PDA (וודאו כי re-partition לא מסומן)
6. לחצו על Start

יש לציין כי למרות שלא מדובר בתהליך מורכב, עדיין יש סיכוי לבעיות לכן הוא מומלץ רק למבינים בלבד ויש לגבות לפני כן את המידע האישי. אין האתר לוקח אחריות. בהצלחה. (תודה לעמרי על הטיפ)

עדכון 09.07.2016: העדכון שוחרר גם לסלקום ופרטנר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.