אתר הטכנולוגיה Cnet ביצע מבחן עמידות מקיף שבדק מיהו מכשיר עמיד יותר – האייפון 5 של אפל, או יריבו הגדול ביותר, הגלקסי S4 של סמסונג. הדבר אשר מייחד את מבחן זה לעומת מבחני עמידות אחרים והופך אותו למבחן מקיף הוא מספר המבחנים, אשר מתפרסים על תחומי עמידות שונים, הנעשים על שני המכשירים.

מבחן המים
תחילה, מדמה מבצע המבחן מצב של נפילת המכשירים לתוך מיכל מים (לדוגמה מחיי היום-יום, נפילת הסמארטפון לאסלה), ובודק מיהו  המכשיר המחזיק יותר מעמד. למי שאינו יכול לעמוד במתח, נספר לכם כי האייפון מצליח להחזיק 24:68 שניות ולאחר מכן מסכו משחיר. לעומתו, אויבו המושבע מצליח להחזיק במים פרק זמן מרשים של 2:22 דקות. במהלך פרק הזמן הזה מסך המכשיר נשאר דלוק, ולפני סופו המסך מהבהב במעט.

לאחר הוצאת המכשירים ממיכלי המים הם מועברים לקופסאות אטומות מלאות באורז (אורז כידוע סופג לחות מצוין). כעבור ארבעה ימים הוצאו המכשירים מקופסאות האורז, על מנת לבדוק האם המכשירים ידלקו ומה יהיה מצבם. התוצאות היו מפתיעות בהחלט – תחילה ניסה מבצע הניסוי להדליק את הגלקסי S4 אשר נדלק ללא בעיה (כזכור, לאחר זמן מרשים של 2:22 דקות בתוך המים). לעומתו, האייפון 5 אינו נדלק בכזאת קלות ויש צורך בחיבור מטען על מנת להדליקו. המכשיר נדלק ופועל, המצלמה פועלת, אך חלקו הפנימי של המסך התמלא באופן חלקי בטיפות מים.  בנוסף, האייפון מכבה את עצמו כל כמה דקות וקליטת כרטיס הסים עושה בעיות.

עמידות בשריטות
המבחן הבא אשר בוצע על המכשירים הוא מבחן שריטות. המבצע משתמש במטבעות ומפתחות, אשר נחשבים חפצים אשר שורטים מסכים בקלות, ובנוסף גם נייר זכוכית, על מנת לדמות מצב של חול בכיסים. הוא שורט את המכשירים עם שלושת החפצים במשך חצי דקה. שני המכשירים כמעט ולא נפגמים כתוצאה מהמפתחות והמטבעות, אך נייר הזכוכית עושה את שלו שורט את שני המכשירים באופן קשה. כלומר, מטבעות ומפתחות לא אמורים לגרום נזק למכשירים הנ"ל, אך מומלץ להימנע מחול בכיסים.

מבחן הנפילה
המבחן השלישי אשר בוצע על המכשירים הוא מבחן הנפילה. במבחן זה רצו הבוחנים לבדוק מה יהיה הנזק מהפלת המכשירים על המסך מגובה של קרוב לשני מטר. תחילת הופל האייפון ונפל ישירות על הפנים. התוצאות היו קשות: זכוכית המסך ניזוקה, הצבעים מוצגים באופן לא טוב כאשר נוגעים במסך. לאחר מכן נבדק הגלקסי אשר נפגם קלות בחלקו התחתון שכן הוא אינו נחת על חלקו הקדמי. בנוסף מציין הבוחן שלדעתו גוף הפלסטיק עזר לספוג את המכה. הבוחן המשיך והפיל את הגלקסי מגובה ורק לאחר פעמיים נוספות, התרסק מסכו של הגלקסי 4, אך עדיין המכשיר פעל. שני המסכים שבירים ואינם עמידים, אך ניתן לראות שמבנה הפלסטיק של הגלקסי שומר עליו מעט יותר מהאייפון.

המבחן האחרון לא היה ממש מבחן אלא יותר חיסול המכשירים או מה שנשאר מהם מתחת לגלגלי המכונית. כמו שאתם יכולים לדמיין, התוצאות קשות לצפייה.