סמסונג החלה לשווק את גרסת המיני למכשיר הדגל שלה והחל להימכר בישראל. ה-Galaxy S4 Mini נמכר ישירות דרך סמסונג במחיר של 2,499 שקל, כ-700 שקלים פחות מהאח הגדול (על פי המחיר הרשמי) ויקר יותר מאשר ה-Galaxy S3 אשר נמכר סביב מחיר של 2,000 שקל.

גרסת המיני הוכרזה בחודש מאי האחרון ונחשב כמכשיר מתקדם ולא מאוד קטן. מפרט המכשיר כולל מעבד כפול ליבה במהירות 1.7GHz, מסך Super AMOLED בגודל 4.3 אינצ' וברזולוציית qHD (או 960×540 נקודות), זיכרות עבודה (RAM) בנפח 1.5GB, אחסון פנימי בנפח 8GB (מתוכם רק 5GB זמינים למשתמש), חריץ הרחבה לכרטיסי microSD עד נפח של 64GB, מצלמה אחורית בעלת חיישן 8 מגה-פיקסל ומצלמה קדמית בעלת חיישן 1.9 מגה-פיקסל. הקישוריות הזמינה כוללת, מלבד WiFi a/b/g/n (כולל תדר 5GHz) ובלוטות' 4, גם NFC, שירותי מיקום באמצעות לווייני GPS ו-GLONASS וחיישן IR לשליטה על מכשירים. בנוסף, הוא מצויד בסוללה בעלת קיבולת 1,900mAh.

הוא מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסא 4.2.2 (Jelly Bean), ועל גביה מולבשות רוב התכונות הייחודיות של סמסונג המוכרות ממכשיר הדגל, כגון Sound&Shot להוספת הקלטות קול לתמונות, PanoramaShot לצילום פנורמי, StoryAlbum לקטלוג חכם של התמונות ל"אירועים" לפי תאריך ומיקום, Group Play לחיבור מספר מכשירים להאזנה למוסיקה, S-Translator לתרגום סימולטני ו-WatchOn לשליטה על מכשירים באמצעות נורת אינפרא-אדום הנמצאת במכשיר ואשר סמסונג ישראל פיתחה עבורה ממשקים לשליטה על מכשירים הנפוצים בארץ.

קרא עוד:  סקירה: LG G8S ThinQ - המחיר אטרקטיבי מול מכשירי דגל, אבל כל השאר קצת פחות

השקת המכשיר מגיעה כחודש לפני הכרזתו של האח הגדול בחבורה, ה-Galaxy Note III אשר צפוי לראות אור באירוע שיתרחש מספר ימים לפני תערוכת IFA ויושק כחודש לאחר מכן.