בתחילת השנה הנוכחית צצה באינטרנט רשימת העדכונים של מכשירי סמסונג לאנדרואיד 4.2.2 (וגם לאנדרואיד 5), ונוכחותו של הגלקסי S2, שנכון להיום הוא בן יותר משנתיים בשוק, נתנה לבעליו עוד סיבה לחייך;  ברשימה זו צוין כי המכשיר(יחד עם ה-Galaxy Note 1) צפוי לקבל עדכון לגרסת אנדרואיד הכי חדשה דאז, אנדרואיד 4.2.2 Jelly Bean. כעת מתברר, בהנחה שהדיווח של אתר הטכנולוגיה הגרמני Connect אמין ונכון, שהגקלסי 2 עלול לא לקבל את העדכון.

לפי אתר הטכנולוגיה הגרמני, סמסונג אכן תכננו לשדרג את הגלקסי S2 לאנדרואיד 4.2.2, אך "עקב בעיות התאמה עם ממשק ה-TouchWiz" התוכניות של סמסונג בוטלו, מה שאומר שהגלקסי S2 "יתקע" בגרסת אנדרואיד 4.1.2 לנצח. עובדה זו אינה מצערת עד כדי כך, מאחר ואחרי הכל אנדרואיד 4.2.2 אינה עדכון כזה גדול לעומת אנדרואיד 4.1.2, אך עדיין זה אומר כי סמסונג תחדל מלעדכן את המכשיר לגרסאות הבאות. בנוסף, בהתחשב בכך שה-Galaxy Note הראשון מגיע עם מפרט זהה למפרטו של הגלקסי S2, ישנה אפשרות סבירה שגם המכשיר הזה יישאר בגרסת אנדרואיד 4.1.2.

כזכור, זוהי אינה הפעם הראשונה שסמסונג מוותרת על עדכון עבור מכשיר דגל בשל טענות על בעיות עם ממשק ה-TouchWiz, ומקרה כזה קרה גם לפני שנה וחצי ועורר סערה גדולה כאשר סמסונג החליטה לא לעדכן את מכשיר הדגל הראשון של סמסונג בסדרת הגלקסי, ה-Galaxy S1, לגרסת האנדרואיד 4.0 Ice Cream Sandwich ולכן מכשיר זה נשאר מבחינת סמסונג בגרסת אנדרואיד 2.3 GingerBread. החלטה זו הגיעה עקב טענתה של סמסונג כי הגלקסי S1 לא פועל כראוי עם השינויים שה-TouchWiz החדש דורש.

בנוסף, Connect מאשרים כי גרסתו המשודרגת של ה-Galaxy S II, ה-Galaxy S II Plus, יקבל עדכון לגרסת 4.2.2. כמובן שבעלי הגלקסי S2 (ועימם בעלי שאר מכשירי האנדרואיד) לא צריכים להיכנס לפאניקה מהחלטות כאלו, מכיוון שמפתחי הרומים השונים עמלים רבות על מנת להביא לבעלי האנדרואיד את גרסאות האנדרואיד המתקדמות ביותר, ובחיפוש קצרצר בפורומים של קהילות האנדרואיד ברשת, ניתן למצוא רומים רבים בגרסאות המתקדמות ביותר. יתרה מזאת, חשוב לזכור כי דיווח זה עדיין אינו אומת על ידי סמסונג, ולכן חשוב להתייחס אליו כאל מעין שמועה, עד שנקבל אימותים נוספים לגבי נושא זה.