סמסונג (Samsung) עובדת על עדכון תוכנה לדגמי Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy Note 10 ו-Galaxy Note 10+ (כמו גם דגמי ה-5G המקבילים) שיסתום פרצה חמורה שהתגלתה בסורק טביעות האצבע המשולב מתחת למסכי המכשירים, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

הפרצה נחשפה על ידי זוג בריטי שגילה אותה במקרה. ווס נילסון רכש לאשתו ליסה Galaxy S10, וכדי להגן עליו היא הזמינה מאיביי (eBay) מגן סיליקון פשוט העוטף את שני צידי המכשיר. ליסה בחרה לסרוק את האגודל הימני שלה למנגנון זיהוי טביעת האצבע, אך לאחר מכן הניחה עליו בטעות את האגודל השמאלי שלה – ונעילת המכשיר נפתחה.

לאחר התקרית החלה ליסה לנסות אצבעות נוספות וגילתה שכל האצבעות שלה פותחות את נעילת המכשיר, כמו גם אלו של בעלה ואחותה. תחילה חשבה כי המכשיר שלה פגום, אך לאחר שהלבישה את נרתיק הסיליקון על המכשיר של אחותה גילתה כי גם הוא החל לזהות כל טביעת אצבע כזו של בעליו. ככל הנראה, הסיליקון משבש את גלי האולטרא-סאונד וגורם למכשיר לחשוב שכל האצבעות זהות לזו שאמורה לפתוח אותו.

 Husband Wes was able to open the phone through the gel cover and access all of Lisa's banking apps

הזוג יצר קשר עם סמסונג, ועובד החברה שבדק את המכשיר מרחוק הודה כי נראה שמדובר בפרצת אבטחה. עם זאת, לאחר מכן לא שמעו שוב מהחברה והחליטו לפנות לעיתון הסאן הבריטי, שחשף את הסיפור בתחילת השבוע.

כאשר פנה העיתון לקבל את תגובת החברה, היא מסרה כי "אנו בודקים זאת בתוך החברה. אנו ממליצים לכל הלקוחות להשתמש באביזרים בעלי אישור מסמסונג", תוך התעלמות מהעובדה שלפושעים שרוצים דרך קלה וזולה לפרוץ למכשירים ההמלצה הזו לא מפריעה כל עוד הם יכולים לרכוש את הכיסוי ולחדור בעזרתו לכל אחד מעשרות מיליוני המכשירים מדגמי Galaxy S10 ו-Galaxy Note 10 המסתובבים בעולם.

קרא עוד:  רוצו לעדכן: פרצה חמורה התגלתה בדפדפן Firefox

רק הבוקר, כאמור, סמסונג הודיעה כי היא מנסה לתקן את הבעיה בעזרת עדכון תוכנה למכשירים.