כבר שנתיים שסמסונג (Samsung) מייצרת טלפונים עם שולי מסך מינימליים באופן כמעט חסר תחרות, ובשנה הבאה, בדגם העשירי בסדרה, היא עשויה לקחת את זה צעד אחד הלאה ולחסל לחלוטין את השוליים – אבל איך זה ייראה? אתר Phone Arena הציג בסוף השבוע כמה תמונות הדמיה של מה שעשוי להיות העיצוב של Galaxy S10, מכשיר הדגל הבא של היצרנית הקוריאנית.

כפי שניתן לראות בתמונות, המסך, שעד כה רק צידיו היו חסרי שוליים לחלוטין, מאבד לפי השערות כמעט את כל השוליים הקטנים-ממילא שהיו לו מלפנים וכללו את האפרכסת, המצלמה הקדמית וסורק הקשתית למעלה ועד החלק התחתון.

השאלה הטבעית היא היכן תשים סמסונג את כל הרכיבים שהוזכרו אם היא תמתח את המסך למקום שבו הם היו ולא תוסיף מגרעת. כזכור, בשבוע שעבר, בוועידת המפתחים של החברה, היא הודתה כי היא כן עומדת להיכנע לטרנד וחשפה ארבעה עיצובי מגרעות שיגיעו בקרוב למכשיריה, וכוללים מגרעות מינימליות בצורות חצי אליפסה (Infinity U), מחומש (Infinity V) ועיגול (Infinity O). מצד שני, אך יחד איתן היא הבטיחה גם מסך "New Infinity", בלי מגרעת כלל – וזה מה שמאמינים ב-phoneArena שיהיה ב-Galaxy S10.

לגבי השאלה לאן ייעלמו החיישנים השונים, יש לאתר תשובה מעניינת: מכיוון שמסכי AMOLED, בהם משתמשת סמסונג, אינם זקוקים לשכבת תאורה אחורית וכבר הוכח בעבר כי לכן אפשר לייצר אותם כמסכים שקופים, אפשר גם למקם מאחוריהם מצלמות וחיישנים אופטיים. לאחר מכן אפשר לתכנת את המכשיר להפסיק להשתמש בפיקסלים שמעל המצלמה כאשר היא מופעלת, כדי שלא "להסתיר" לה את שדה הראייה, או להוריד את קצב הריענון של המסך כך שלמצלמה יהיה זמן ללכוד תמונה בשבריר השנייה שבו הנקודות שמעליה אינן מציגות כלום.

קרא עוד:  סמסונג השיקה את סדרת Galaxy Note 10 בישראל

כראיה להיתכנות של שיטה כזו מציג האתר בקשת פטנט של סמסונג מ-2015 שמסתמכת על בקשה אחרת מ-2005, כמו גם את העובדה שב-OnePlus 6t, שהושק בישראל בשבוע שעבר, שולב מתחת למסך סורק טביעות אצבע אופטי המשתמש במצלמה זעירה שאי אפשר להבחין בקיומה כאשר מסתכלים על המסך.

בכל אופן, כל זה כמובן רק השערות, המבוססות בתורן על שמועות. בין השמועות שנפוצו על המכשירים שתשיק סמסונג בתחילת 2019 ניתן למנות, בנוסף להסתרת המצלמות והחיישנים הקדמיים מתחת למסך, גם את הוספת המצלמה השלישית למערך הצילום האחורי והשקת גרסה מתקפלת, שגרסה ראשונית שלה הוצגה בכנס המפתחים של החברה בשבוע שעבר.