המכשיר שנשרף עקב הצתה ספונטנית, לכאורה

לקראת ההשקה של ה-Galaxy S3, מכשיר הדגל החדש של סמסונג (Samsung), עלה לרשת דיווח בצירוף תמונות של מכשיר שהתלקח באופן ספונטני. בעקבו התמונות החליטה סמסונג לבדוק את הנושא מקרוב, ואף סיפקו ללקוח המיואש מכשיר חלופי בחינם. כעת מתברר שהלקוח לא היה כל-כך תמים אחרי הכל.

הידיעה עלתה לרשת בסמוך להשקה של מכשיר הגלקסי אס 3, וכאמור פרצה כאש בשדה קוצים כאשר אתרי הטכנולוגיה והחדשות השונים העלו תמונות של מכשיר הגלקסי השרוף. ידיעות אלו גרמו לכך שאל הלקוח המאוכזב פנה מנהל שירות הלקוחות של סמסונג בבקשה לקבל את המכשיר ובתמורה אף הציע ללקוח מכשיר חלופי בחינם.

כאשר החדשות התפרסמו פורסם בבלוג של החברה כי סמסונג בוחנת את הגורם להתחממות המכשיר. דברים בהחלט היו יכולים להסתיים כאן, אך עדכון חדש שעלה לבלוג חושף כי בחברה יצרו קשר עם המכון הבריטי FIUK (ר"ת Fire Investagtion UK), מכון הבוחן דלקות ונזקי אש ומשמש כצד שלישי ובלתי תלוי. באמצעותו קיוו להשיג מידע נוסף בנוגע לגורם להתלקחות המכשיר.

על פי הדו"ח של FIUK נמצא כי "מקור האנרגיה האחראי לייצרת החום לא הגייע מתוך המכשיר אלא מדובר מקור חיצוני". עוד מוסיף הדו"ח כי יש סימנים לשימוש באנרגיית גלי-מיקרו וכי המדבקה המשמשת לבדיקת לחות בתוך המכשיר הוסרה. כל הממצאים הללו הובילו לכך כי כנראה המכשיר של הלקוח נרטב והוא ניסה לייבש אותו במיקרוגל.

קרא עוד:  לא צריך לבחור: Galaxy A80 מגיע עם מצלמה איכותית במיוחד, גם לסלפי

בנוסף, הפרסום הראשוני במערכת הפורומים Boards.ie הוסר ובמקומו העלה המתלונן פרסום חדש בו המתלונן חוזר בו מההצהרה הראשונית ובו הוא טוען כי הנזק נגרם על-ידי "אדם אחר" שניסה לתקן את המכשיר לאחר שבא במגע עם מים.

ובכן, בעלי גלקסי אס 3 יכולים לישון עתה בבטחה בידיעה שהמכשיר לא יתלקח להם באופן פתאומי. טוב, כל עוד הם לא יחממו או ייבשו אותו במיקרוגל.