עם הכרזה על מכשיר הגלקסי אס 3, סמסונג חשפה גם כי המעבד הפועם בלב המכשיר הוא לא אחר מאשר ה-Exynos עליו הכריזה בשבוע שעבר. מדובר במעבד מרובע ליבה 1.4GHz המבוסס על פלטפורמת ARM Cortex-A9.

עוד לפני שהספקנו להבין את המפרט המלא, כבר בשניות ההכרזה עלו לרשת כמעט כל מה שרצינו לדעת על המכשיר החדש, ובראש ובראשונה הם הביצועים של מעבד המרובע ליבה של סמסונג. ואיך הוא בפועל? מנתונים המגיעים אלינו ממספר אתרים ברשת מראים כי הוא הוא חזק. חזק יותר מה-Tegra 3 של ה-One X, אך קרוב בתוצאות למעבד כפול הליבה של ה-One S (או גרסת One X האמריקאית). ב-Engadget הגיעו לתוצאה של 5,189 ב-Quadrant ו-2094 ב-Vellmo, לעומתו ה-One X מגיע ל-4,906 ו-1,772 בהתאמה ל-Tegra 3, ואם מדברים על כפול הליבה אז הנתונים משתווים ואף יורדים מתחת כאשר ה-Snapdragon S4 של ה-One S מקבל 5,053 ב-Quadrant ו-2,452 ב-Vellamo.

אצל SlashGear הנתונים מעט שונים לטובת ה-GS3, כך ששם הוא מקבל 5,642 בממוצע ב-Quadrant ואילו ה-One X מרובע הליבות וכפול הליבה מקבל 4,835–4,850. יש לזכור כי עדיין תהליך פיתוח התוכנה לא הסתיים מצד סמסונג, ועוד יש לה עבודה עד אשר הוא יושק בסוף החודש הקרוב ונראה כיצד התוצאות מתעדכנות, אך בסה”כ סמסונג מציגה כאן ביצועים מספקים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.