נדמה שסמסונג חוטפת בתקופה האחרונה מכל הכיוונים: רק לאחרונה גל של כתבות פקד את הרשת בנוגע לשריפות מסתוריות של מכשירי הדגל שלה במהלך הטענה, ואם לא די בכך – השבוע מעלה אתר הטכנולגיה Anandtech חשד לפיו סמסונג התערבה בשורות הקוד של מכשיר הדגל שלה, גלקסי אס 4 (Galaxy S4), על מנת לאפשר למבחני השוואה שונים להציג תוצאות טובות יותר של המעבד הגרפי.

Anandtech, החלו לחקור את הנושא לאחר שקיבלו פניה מגולש המכונה beyond3d. הגולש שם לב לעובדה כי הבחינות שערכו בסמסונג למעבד הגרפי מציגות תוצאות גבוהות בהשוואה לאלה שביצעו לקוחות. אפליקציות בנצ'מרק מוכרות (המיועדות להשוואה בין מכשירים) נרתמו לבדיקות שערך האתר. תוצאות הבדיקה מצאו פערים בין תדר ההפעלה של המעבד הגרפי במצב בו רץ משחק אקראי (480 מגה הרץ) לבין תדר ההפעלה המתפתח בזמן בדיקת אפליקציות בנצ'מרק  (533 מגה הרץ). ניתוח מעמיק של הסיבה לכך העלה כי קוד התוכנה של מערכת ההפעלה שונה, לטענת האתר, על ידי סמסונג ובכך מאפשר לתוכנות ההשוואה לנצל את המעבד הגרפי עד תומו ולהציג ביצועים טובים יותר מאלו המתקבלים בשימוש יומיומי.

את הבדיקות ערך האתר באמצעות אפליקציות בנצ'מרק כדוגמת GLBenchmark 2.5.1, Quadrant ו- AnTuTu הידועות בקרב משתמשים רבים וסוקרי טכנולוגיה שונים. אפליקציות אלה נועדו לערוך השוואות בין ביצועי הסמארטפונים לבין מקבילהם בשוק והן כוללות בחינת ביצועים תוכנתיים לצד בחינת ביצועים חומרתיים. אם אכן בוצע השינוי התוכנתי של סמסונג, אמינות מבחני הבנצ'מרק מוטלת בספק, אך חמור מכך, שמה הטוב של סמסונג מוכתם בכך שהיא מנסה לערוך מצג שווא בנוגע לביצועי מכשיריה.

קרא עוד:  סמסונג רשמה פטנט על מצלמה לתנאי חשכה עבור ה-Galaxy S11

סמסונג מצידה דאגה להכחיש את החשדות נגדה ובאתר הרשמי שלה בקוריאה כתבה את ההודעה הבאה: "בתנאים רגילים גלאקסי אס 4 תוכנן לאפשר את פעולת המעבד הגרפי בתדירות מקסימלית של 533MHz. עם זאת, פעילות המעבד הגרפי מונמכת ל-480MHz בכדי להגן על המכשיר מפני משחקים העלולים לייצר עומס יתר כשהם בשימוש לתקופת זמן ארוכה. בד בבד, אפליקציות מסוימות מסוגלות להגיע לתדר המרבי (533), כגון: דפדפן S, גלריה, מצלמה, נגן וידאו, ויישומי השוואות מסוימים, שגם דורשים ביצועים משמעותיים. התדרים השונים נועדו בכדי לספק חווית משתמש אופטימלית ללקוחותינו, ולא נועדו בכדי לשפר תוצאות בדיקות ביצועים מסוימות. סמסונג אלקטרוניקס נשארת מחוייבת לספק ללקוחותיה את חווית המשתמש הטובה ביותר ברמת האפשר".

האם מדובר בנסיון הטעיה או אולי מדובר ברצון תמים לדאוג לרווחת הלקוחות?