מכשיר ה-Galaxy Note 9 החדש של סמסונג (Samsung) שנחשף השבוע מגיע עם דגם משודרג של עט הסטיילוס S Pen, הכולל לראשונה יכולות מתקדמות יותר כמו שליטה מרחוק בניגון מוזיקה, הפעלת המצלמה, מעבר בין שקופיות במצגת ועוד. חיבור זה נעשה באמצעות תקן Bluetooth Low Energy, הדורש אנרגיה נמוכה במיוחד לצורך פעולתו.

העט מסוגל לפעול עד למרחק של 10 מטרים, כך ניתן לדוגמה לצלם תמונות בלחיצה על הכפתור של העט מבלי צורך לגעת בממשק המצלמה. נגן המוזיקה נשלט גם הוא על ידי העט ומאפשר להשהות ולהפעיל תכנים השמורים במכשיר ובנוסף ניתן להתאים לחיצה ייעודית להפעלה מותאמת של אפליקציות או פעולות.

בשל עובדה זו נדרשת ה-S Pen החדשה לסוללה, ובסמסונג בחרו בפתרון יוצא דופן: קבל-על (Super Capacitator), ולא סוללת ליתיום-יון (Lithum Ion) כמו זו המותקנת במכשיר עצמו. מדובר בטכנולוגיה המתאימה במיוחד לשימוש זה: קבל-על ניתן לטעינה מלאה בתוך שניות ספורות, ושומר על יעילותו לאורך שנים, וטעינה מלאה לאורך שעות לא גורמת כל נזק. החיסרון הוא שקיבולת האנרגיה של קבל-על קטנה באופן משמעותי מזו של סוללת ליתיום, וגם טעינה מלאה של ה-S Pen תספיק לכ-30 דקות שימוש בלבד.

בסמסונג לא סבורים כי מדובר בבעיה שתפריע למשתמשים: העט נטענת בכל פעם שהיא מוחזרת למקומה בתוך המכשיר, וגם אם הסוללה שלה מתרוקנת עדיין ניתן להשתמש בה בכדי לכתוב או לצייר – רק תכונות ההפעלה האלחוטית הן אלו שנדרשת אנרגיה בעבורן. בנוסף, נפח הסוללה הזעיר תורם לכך שטעינת העט דרך מכשיר ה-Note 9 לא גורמת לפגיעה משמעותית בחיי הסוללה של המכשיר עצמו.

קרא עוד:  עדכוני אנדרואיד: נוקיה הכי מהירה, סמסונג איטית מדי

Samsung Galaxy Note 9

באוגוסט 2018 הכריזה סמסונג על Galaxy Note 9 ממשיך דרכו של ה-Note 8. הדור התשיעי מגיע עם מסך שגודלו 6.4 אינץ' ברזולוציית 1,440x2,960 פיקסלים. המכשיר רץ על שבב מתומן ליבות מדגם Exynos 9810 או Snapdragon 845 לצד זיכרון RAM בנפח 6 או 8 ג'יגה-בייט. בגבו מערך צילום כפול ברזולוציית 12 מגה-פיקסל כל אחת ומצלמה קדמית ברזולוציית 8 מגה-פיקסל. עוד מאפיין את המכשיר סוללת 4,000 מיליאמפר/שעה, זיכרון אחסון שמגיע ל-512 ג'יגה-בייט וכמובן הוא כולל את עט ה-S-Pen

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-