המכשיר התורן שהגיע ל-'שולחן הניתוחים' של iFixit, האתר שבודק את יכולת התיקון של מכשירים, הוא Galaxy Note 8 (גלקסי נוט 8) של סמסונג (Samsung). המכשיר ממשיך את מגמת המעבר של החברה למכשירים בעיצוב שמבוסס על שילוב של גוף מתכתי עם זכוכית. זהו עיצוב מרשים, על פי כל הדעות, אך ב-Note 8 היופי בא על חשבון קלות התיקון.

ב-iFixit מציינים כי לא הרבה השתנה מאז הנתיחה שבוצעה בצמד מכשירי ה-Galaxy S8. הפעולה הקשה ביותר נותרה פתיחת המכשיר – קשה להסיר את גב הזכוכית העדין מבלי להזיק לו. הסיבה היא שימוש בדבק חזק במיוחד המחזיק את הגב צמוד אל גוף המתכת. באתר מציינים כי השימוש בדבק כה חזק מקשה שלא לצורך על היכולת לפתוח את המכשיר.

הקושי גדל והולך כאשר מעוניינים להחליף את המסך, אחד הרכיבים החשופים ביותר לפגיעות ושברים. לא רק שצריך להפריד את המסך מגוף המכשיר, כדי לנתק את לוח התצוגה מלוח האם צריך גם לפתוח את גב הזכוכית. בנוסף בגלל שהפאנל ומסך הזכוכית מחוברים זה לזה, אין אפשרות להחליף רק אחד מהם כאשר הוא ניזוק. דבר זה מייקר את עלות התיקון במקרה של שבר במסך או במקרה של פאנל לא תקין.

אך מרגע שמתגברים על המכשול ופותחים את גב הזכוכית בתוך המכשיר המצב טוב יותר – הרכיבים הפנימיים שעלולים לסבול מבלאי כמו שקע הטעינה, מערך הצילום הכפול או מחבר האזניות הם מודולריים, מוצמדים באמצעות ברגים תקניים וניתנים להחלפה בקלות.

קרא עוד:  סרטון חדש מראה כיצד יפעל ממשק המחוות ב-Pixel 4

על פי 'מדד התיקוניות' של האתר המכשיר מקבל ציון של 4 מתוך 10 וזאת בעקבות השימוש הרב בדבק עיקש.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.