סמסונג (Samsung) מיישרת קו עם ה-Galaxy Note 8 תמיכה בתכונת ה-AR Emoji, שהייתה עד כה בלעדית לדגמי Galaxy S9 ו-Galaxy Note 9 החדש. מדובר בחלק מעדכון בנפח 712 מגה-בייט הכולל גם תמיכה בצילום וידאו איטי (Super Slow Motion), כמו גם עדכוני האבטחה ששוחררו על ידי גוגל בחודש ספטמבר.

בעוד שב-S9 וב-Note 9 כוללת תכונת ה-AR Emoji יצירה של אוואטר מונפש באופן אוטומטי (באמצעות צילום פני המשתמש), ב-Note 8 נדרש המשתמש ליצור את האווטר בעצמו מתוך מבחר של צורות ותווי פנים, עיניים, שיער וכו׳. בנוסף, נדרשת התקנת אפליקציה נוספת בשם My Emoji Maker הניתנת להתקנה דרך חנות האפליקציות של סמסונג, ה-Galaxy Apps Store. בלעדיה, אין אפשרות לעריכת האווטר, וניתן רק להשתמש בדמויות שאותן יצרה סמסונג מראש. 

נכון לרגע זה, מוצע העדכון להורדה בעבור חלק ממכשירי ה-Note 8 המיועדים לשוק האירופאי ומבוססים על מעבדי Exynos 8895 כמו זה הנמכר גם בישראל. סביר להניח כי העדכון יגיע למכשירים המקומיים בטווח זמן הקרוב. גם הדגם האמריקני הנשען על מעבדי Snapdragon מתוצרת קוואלקום (Qualcomm) עומד לזכות בעדכון דומה, אך בסמסונג טרם מוכנים לעדכן בדיוק מתי זה יקרה.