ביום חמישי האחרון סמסונג (Samsung) הכריזה על ה-Galaxy Note 5 (גלקסי נוט 5), ממשיך הסדרה הנחשבת לאחת הסדרות המצליחות של החברה. בזמן שכולם חשבו כי מסך גדול הרבה יותר לא יהיה נוח, בסמסונג, לדברי המנכ"ל, ידעו לתת למשתמש מכשיר סלולרי עם מסך גדול, כזה שניתן לראות בו סרטים או לערוך קבצים בקלות ובנוחות.

מלבדו, הציגה החברה גם גרסה מוגדלת למכשיר ה-Galaxy S6 Edge (גלקסי אס 6 אדג'). אומנם, במכשירים החדשים אנו לא זוכים לקבל חידושים משמעותיים שלא נראו בעבר כמו אלה שראינו ב-Galaxy S6, אך פיצ'רים חדשים ושינויים קטנים אך משמעותיים בעיצוב, הופכים את מכשיר ה-Note 5 וה-Galaxy S6 Edge Plus לנוחים לשימוש וטובים יותר מקודמם. הצצה ראשונה.

עיצוב דומה אבל שונה

במבט ראשון נראה כי מכשיר ה-Note 5 הוא גרסה מוגדלת ל-S6, אך השינוי המשמעותי נמצא דווקא בגבו – גב קמור עשוי זכוכית מבריקה, אשר לו שני תפקידים עיקריים: הראשון עיצובי, מוסיף אלגנטיות ויוקרה למכשיר ומקטין במעט את עובי המכשיר במעט, והשני, והחשוב ביותר, נוחות אחיזה; הוספת מסגרת האלומיניום למכשיר ה-Note 4 אומנם עזרה למכשיר להראות מסוגנן ויפה יותר, אך מבנה המסגרת לא אפשר למשתמש להחזיק בו בצורה נוחה לאורך זמן. ב-Note 5 סמסונג פתרה את הבעיה וקימרה את קצוות גב המכשיר ובך אפשרה למשתמש להחזיק בו לאורך זמן.

בנוסף, סמסונג שיפרה רבות את כל הקשור לסימן ההיכר של סדרת הנוט, ה-S-Pen. תחילה, הסירה החברה את החספוס מקצה העט הנועד לשליפה של העט והחליפה אותו במנגנון קפיצי אשר מאפשר לשלוף את העט בצורה פשוטה יותר. השימוש בעט נוח וחלק יותר מקודמו, הרגישות שלו מול המסך טובה יותר וניתן עכשיו לכתוב בקלות גדולה מבעבר.

קרא עוד:  נוביה חשפה את Red Magic 3S עם ביצועים משודרגים וקירור אקטיבי

EdgePlusNote5

למחוות האוויר נוספו אפשרויות הוספה של שלושה קיצורי דרך לכל אפליקציה שנבחר לשים. מלבד זאת, ניתן לכתוב ישירות על המסך גם כאשר המכשיר סגור, ומיד כאשר נוציא את העט ממקומה, מסך הציור ייפתח ונוכל להתחיל לכתוב. מדובר למעשה בשינוי הכי גדול שנעשה עד כה בעט, מה שבעיקר מאפשר למשתמש חווית שימוש טובה ונוחה יותר ובאמת עושה יותר להשתמש בו.

גם האפליקציות שהוסיפה סמסונג לנוט מהוות שדרוג נהדר, לדוגמה: ניתן לפתוח ולערוך קובץ PDF בקלות יחסית, אפשרות טובה לאנשים שצריכים לחתום הרבה על מסמכים מבלי להוריד ולהדפיס אותם, פשוט חותמים ישירות על המסך, שומרים ושולחים חזרה. דבר נוסף הוא צילום המסך ששופר ומעתה ניתן לצלם גם מסך גלילה ארוך (עד 20 עמודים), נוח מאוד לאלה הרוצים לצלם את הוראות הניווט מאפליקציית המפות.

הפלוס באדג'

ה-Galaxy S6 Edge Plus (גלקסי אס 6 אדג' +) הוא אומנם גרסה גדולה יותר למכשיר הקטן, אך כאשר עובדים איתו נראה כי החוויה שונה לגמרי. לא רק שתפריט האדג' שודרג בעוד חמישה קיצורי דרך לאפליקציות, גם חווית הצפייה במסך היא גדולה הרבה יותר. המסך קמור נראה הרבה יותר טוב ומרשים כאשר הוא גדול יותר, דבר אשר המעלה בעוד דרגה אחת או שתיים את חווית הצפייה בסרט או משחק במכשיר.

רבות דובר על הסוללה והשאלה המהותית היא לא החוסר יכולת להחליף את הסוללה אלא, כל כמה זמן נצטרך להטעין אותה, במיוחד שנפחה הוא רק 3000mAh ויש לה הרבה רכיבים לתפעל ובעיקר מסך גדול. נכון, סמסונג שיפרה מאוד את יכולת טעינת המכשיר: טעינה מלאה של הסוללה תוך שעתיים בטעינה אלחוטית, אך האפשרות שנצטרך להיות מחוברים יותר מהרגיל למטען, יכולה לפגוע בשימוש השוטף בו ואת זה נדע רק לאחר שנשתמש במכשיר לאורך זמן.

קרא עוד:  הכי זול שהיה: OnePlus 7 בירידת מחיר משמעותית (עדכון)

צפו בוידאו שצילמנו באירוע ההכרזה.