אף שהושק רק בשתי מדינות בלבד בשבועות הראשונים שלאחר השקתו הרשמית, נראה כי הפאבלט החדש מבית סמסונג עלה על הגל הנכון: עפ"י דיווחים שהתקבלו מסוכנות ידיעות קוראנית, מדד מכירות מכשירי ה-Galaxy Note 4 (גלקסי נוט 4) מתקרב לכ-4.5 מיליון יחידות.

האם סמסונג פיענחה נכון את השוק? נראה כי ענקית הטכנולוגיה מקוריאה הצליחה אף להדביק את מכירתו של מכשיר ה-Galaxy Note 3 בתקופה המקבילה אשתקד, כשהמספרים מתייחסים אך ורק לכחודש ימים מאז ההשקה הרשמית של מכשיר ה-Galaxy Note 4. בתקופה המקבילה אשתקד, אומנם המספרים דיברו על למעלה מחמישה מיליון מכשירי Galaxy Note 3 שנמכרו כחודש לאחר ההשקה הרשמית, אך זה הושק בלמעלה מארבע מדינות, בעוד מכשיר ה-Galaxy Note 4 הושק רק שתי מדינות כאמור עד כה.

אף שאינו מהווה שדרוג חיצוני משמעותי בהשוואה לקודמו בסדרה, מכשיר  ה-Galaxy Note 4  התקבל בסקרנות ובהתלהבות רבה בקרב אנשי התקשורת והצרכנים השונים, וזאת לאור העובדה כי החברה שדרגה משמעותית את מפרטו הטכני של המכשיר. למעשה, הפאבלט הנוכחי הוא בין המכשירים הבודדים של החברה שמציע את מעבדה החדיש של היצרנית קוואלקום, ה-Sanpdragon 805 ומסך ברזולוציה של 2560X1440 פיקסלים (QHD).

הנתון המפתיע ביותר מתייחס דווקא לסמסונג שדיווחה השבוע כי ייתכן והשנה צפויות להיות ירידות חדות ביותר ברווחי החברה, בהתייחס למכשירים החכמים בלבד. זאת, בניגוד לדעתם של אנליסטים שחוזים כי קצב מכירתם של מכשיר ה-Galaxy Note 4 יהיו גבוהים יותר מכל מכשירי סדרת העבר.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Tab Active Pro - טאבלט קשיח

הפאבלט החדש מבית סמסונג יושק בישראל בעוד יומיים (ב'), כאשר הזמנות בדבר ההשקה הצפויה נשלחו לכלי התקשורת באמצע החודש. מחירו של הפאבלט החדש צפוי לעמוד באיזור ה-3,800 ש"ח.

תמונה: flickr cc Kārlis-Dambrāns

Samsung Galaxy Note 4

מכשיר ה-Galaxy Note 4 מבית סמסונג אשר הוכרז בספטמבר 2014 מצויד באותו גודל מסך כמו של הדור הקודם, 5.7 אינץ' ברזולוציה Quad HD. הוא רץ על שבב מרובע ליבה Snapdragon 805 או שבב Octa Core של סמסונג, וכולל זיכרון עבודה (RAM) של 3 ג'יגה בייט, מצלמה 16 מגה פיקסל עם צילום וידאו ב-2K וסוללה בהספק של 3220mAh. המכשיר פועל על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.4 עם ממשק ה-TouchWIZ וכולל גם עט דיגיטלי עם מגוון יכולות.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.