דיווח נוסף שהגיע בשעות האחרונות לאתר הקוריאני MK Business News מאשר כי אכן מכשיר ה-Galaxy Note הבא יגיע עם מסך גדול יותר בגודל 5.5 אינצ', כפי שהשמועות הקודמות אמרו. המקור עוד ציין כי המכשיר יוצג כבר בחודש הבא, בתערכות IFA האירופאית שתתקיים בסוף אוגוסט. למרות המסך הגדול, הטאבלטפון צפוי לא להיות גדול יותר מהדור הנוכחי, ה-Galaxy Note עם מסך ה-5.3 אינצ'.

כאשר יגיע, ה-Galaxy Note II צפוי להריץ את גרסת האנדרואיד 4.1 (Jelly Bean) ישר מהקופסה, יחד עם ממשק ה-TouchWIZ. מלבד זאת, אנו צפויים לראות שדרוג בביצועים בדמות מעבד Exynos מרובע ליבות, שיספק למכשיר קפיצה ביכולות בהשוואה לדגם הקודם. עוד דווח כי ייתכן וגם המצלמה תשודרג ותגדל מ-8 מגה פיקסל ל-12 או אפילו 13 מגה פיקסל, וכן המסך יגיע ברזולוציה גבוהה יותר מסוג Pentile או מסוג ה-SuperAMOLED Plus

מכשיר ה-Galaxy Note הנוכחי הגיע כשנה וחצי לאחר ש-Dell הייתה הראשונה לפתוח את הקטגוריה החדשה עם Streak 5. למרות מאמציה של Dell, הטאבלטפון שלה סמסונג גבר עליו והצליח באופן נאה במכירות בארץ ובעולם. סמסונג שיתפה פעולה עם חברת Wacom אשר פיתחה למכשיר את הסטילוס S-Pen שהעניק לו יכולות מגע ייחודיות כמו זיהוי כתב יד, ואפליקציות אשר ניצלו את יכולות הסטילוס.