מזה מספר חודשים מאז השקתו של מכשיר הגלקסי נקסוס סאני תקשורת, נציגת סמסונג מובייל בישראל בחנה אפשרות להשיק את המכשיר בארץ ואף הייתה כוונה להשיקו בטווח הזמן המיידי, אולם מתברר כי התוכנית לא תצא אל הפועל, עך על פי דיווחו של צחי הופמן מגלובס, המכשיר נתקל בחסימה של משרד התקשורת בשל טווחים מסויימים בתדר תקשורת ה-WiFi N dual-band הפועל ב-5Ghz (בנוסף ל-2.4GHz) שאסור לשיווק בישראל.

את השינויים הדרושים כדי לשווקו בארץ יוכלו להתבצע רק בסיוע של היצרנית, אולם הזמן שיחלוף עד אשר תגיע הגרסה המעודכנת, גרם לסאני לוותר על השקתו בישראל ולכן הופסק תהליך התאמתו למגבלות משרד התקשורת. כפיצוי כתב הופמן “החליטו בסאני להקדים את השקת העדכון – אייס קרים סנדוויץ' בארץ למכשיר הגלקסי אס 2.” זאת לאחר שרק לפני שבועיים השיקה סמסונג את עדכון 2.3.5 באופן רשמי.

כמה שזה יישמע מצחיק ואפילו אבסורד, מכשיר זה ומכשירים נוספים המשדרים ב-5GHz כבר נמכרים בחנויות הפרטיות בארץ, כך גם מחשבים ניידים הפועלים בתקן N האחרון, כך שבסופו של דבר למשרד התקשורת לא יהיה מנוס מלפנות את התדר המדובר. מאכזב.

מפרט המכשיר כולל את גרסת האנדרואיד 4.0 ICS (כבר 4.0.3), מסך מגע SuperAMOLED  בגודל 4.65 אינצ’, מעבד כפול ליבה 1.2GHz, מצלמה 5 מגה פיקסל, זיכרון 1GB, תקשורת NFC, WiFi ו-Bluetooth, וצילום וידאו 1080p. עוד על המכשיר תוכלו לקרוא בסקירה שערכנו לו כאן באתר.

קרא עוד:  פרטים נוספים מצלמת S20 Ultra: תראו מה עושים עם 108 מגה-פיקסל

עדכון: קיבלנו את ההודעה הרשמית כאן בהמשך.

בבואה של סאני תקשורת, להשיק את מכשיר ה-Galaxy Nexus בישראל, נדרשה החברה לאשר סוג/יבוא מול משרד התקשורת כנהוג ומקובל בייבוא מכשירים סלולאריים לישראל.

ע"פ דרישות משרד התקשורת, מוצר בעל רכיב  WIFI המשדר בתדר  GHZ 5 כדוגמת מכשיר ה-Galaxy Nexus, יוגבל בערוצים מסוימים, כתנאי לקבלת אישור סוג/ יבוא לארץ.

וכן התאמות נוספות ברמת החומרה והתוכנה לשוק הישראלי הן ברמת העברית והן ברמת התאמת המכשיר לסימים ולמפעילים בארץ.

על מנת לבצע את ההתאמות הנדרשות לצורך קבלת אישור סוג במכשיר, המוגדר קניינה של חברת Google, נדרשה סאני תקשורת, לקבל את אישורה מראש של Google לביצוע השינויים וההתאמות.

הליך האישור וביצוע השינויים עתיד היה לקחת זמן רב ולעכב את השקת המכשיר ועל כן החליטה החברה כי לא תייבא את המכשיר לארץ.

סאני תקשורת מסרה כי לאור ביטול השקת ה-Galaxy Nexus, תאיץ החברה את תהליך עדכון מכשירי ה-Samsung Galaxy SII לגרסת ה-Android 4 על מנת להביא לצרכן הישראלי את גרסת האנדרואיד המעודכנת ביותר.