באירוע שנערך בהונג-קונג, גוגל וסמסונג חושפות את ה-Galaxy Nexus, מכשיר האנדרואיד הראשון המריץ את מערכת האנדרואיד 4.0, או בשמה Ice Cream Sandwich. המכשיר שהיה נושא לשמועות רבות בחודש האחרון והיה מוכר בשם Nexus Prime, מביא שינוי מהותי למערכת האנדרואיד כשהוא מריץ גרסה המיועדת הן לטאבלטים והן לסמארטפונים, ומסיר את התלות בכפתורים פיזיים שהיו קיימים עד כה במכשירי האנדרואיד.

מסך SuperAMOLED HD
פרט למערכת, גולת הכותרת של המכשיר היא ללא ספק המסך שתמצאו במכשיר המגיע בטכנולוגית ה-Super AMOLED HD לראשונה מבית סמסונג, המכיל צבעים חדים במיוחד, וכעת גם רזולוציה מספקת של 1280X720 על מסך גדול במיוחד בגודל 4.65 אינץ'. המסך מגיע עם קצב רענון גבוהה במיוחד של 0.01 מילי-שנייה וכן גם יחס של 16:9 הנותן למשתמש חווית צפייה אופטימלית, זאת יחד עם עיצוב מעט מעוקל ועובי העומד על 8.9 מ"מ בלבד. גב המכשיר מצופה בציפוי המונע החלקה וישנה נורית חיווי LED הממוקמת מעל המסך לצורך התראות (הודעות של נקראו, סוללה חלשה וכו'), דבר שהיה חסר במיוחד במכשירי סמסונג.

הגלקסי נקסוס מכיל מעבד כפול ליבה במהירות 1.2GHz מסוג OMAP4460, וכעת לראשונה, מערכת האנדרואיד תומכת במלואה במכשירים עם מעבדים מרובי ליבות. נוסף לכך, המכשיר יגיע עם זיכרון RAM בגודל 1GB, מצלמה אחורית ברזולוציית 5 מגה-פיקסל עם פלאש LED וצילום Full HD וכן מצלמה קידמת ברזולוציית 1.3 מגה-פיקסל. המכשיר יגיע עם קישוריות בלוטות' 3.0 ,WIfi ,GPS ושבב NFC ובנוסף כולל חיישני קרבה, גיירוסקופ, מצפן וחיישני תנועה וסוללת 1,750mAh גדולה במיוחד.

קרא עוד:  סמסונג רשמה פטנט על טלפון עם מסך נשלף

לשתף תכנים בנגיעה
ישנה דרך חדשנית כדי לפתוח את המכשיר מנעילה, ובמקום השימוש במסכי הנעילה השונים ניתן לבצע זאת פונקציית ה-Face Unloack המאפשרת גישה למכשיר בצורה מהירה. נוסף לכך ישנה אפליקציה בשם Android Beam המנצלת את קישוריות ה-NFC לא רק כדי להעביר קבצים, אלא גם להעביר אנשי קשר, כתובות בגוגל מפות, ואפילו אפליקציות דרך האנדרואיד מארקט, כל זה רק בהצמדת זוג מכשירים זה לזה.

המכשיר יוצע בנפחים של 16GB ו-32GB בנוסף לחריץ microSD וגם יגיע בגרסאות LTE ו-HSPA+ כאשר הוא צפוי להימכר בנובמבר הקרוב בארה"ב, אירופה ואסיה. עוד על מערכת האנדרואיד 4.0, בפוסט הבא.