סמסונג (Samsung) החלה בהשקתו מחדש של Galaxy Fold המתקפל, לאחר שהכניסה בו שינויים שהופכים אותו לטענתה לעמיד יותר מאשר הדגם המקורי, שלא הצליח אפילו לשרוד כמה ימים בידי עיתונאים. בעוד שאותם שינויים בהחלט שיפרו את המצב, מבחן ההישרדות שעלה בערוץ היוטיוב הפופולרי JerryRigEverything מוכיח שגם עתה, מדובר במכשיר שביר מאוד שלא צפוי לשרוד זמן רב בידי משתמש שלא יקפיד על זהירות יוצאת דופן.

את עיקר תשומת הלב הקדישה סמסונג לשיפור עמידותו של הציר סביבו מתקפל המסך, ואכן נראה במבחן כי מדובר בציר קשוח למדי, שאף לא נשבר כאשר מנסים לסובב אותו בחוזקה כנגד הכיוון. אולם כאשר פיזר הבוחן מעט אבק וחול על המסך ואז סגר את הציר, חלק מאותם גרגרים נלכדו בין צידי המסך המקופל וגרמו לנזק. חלקם אף חדרו לתוך הציר עצמו, וגרמו לו לחרוק מעט בעת פתיחה וסגירה של המכשיר.

באשר לעמידות המסך, המצב גרוע אף יותר. המסך המתקפל מוגן על ידי שכבת פלסטיק ולא זכוכית, וזו רגישה לפגיעות ברמת לחץ נמוכה יחסית. אפשר לשרוט את המסך של ה-Fold אפילו בציפורניים, ותוך שימוש בסכין הספיקו מספר שניות בכדי לשבש את פעולתו לחלוטין. מאחר וסמסונג ממליצה למשתמשים שלא להדביק שום סוג של מגן על גבי המסך (דבר שעשוי לפגום ביכולתו להתקפל), למעשה אין שום אפשרות להגן על מסך המגע הפנימי מנזק.

קרא עוד:  סמסונג עצרה את עדכון ה-Galaxy S10 לאנדרואיד 10 בישראל

יש גם חדשות טובות: בכל הנוגע לפגעי אש, נראה שה-Galaxy Fold מפגין עמידות דומה לזו של מכשירי טלפון חכם אחרים. אגב, בעבר סמסונג פרסמה מבחן עמידות שהיא ביצעה בעצמה למכשיר. מצאו את ההבדלים.

צפו: מבחן העמידות ל-Galaxy Fold