ה-disk on key היה מהפכה בתחום העברת המידע. פתאום כל המסמכים והשטויות שלכם נמצאים איתכם כל הזמן, בלי שתצטרכו להסתובב עם דיסקים שבריריים או להסתמך על אינטרנט 56K. אתם רק תוקעים את היחידה הקטנה הזאת בתוך מחשב, ויש לכם את כל הקבצים שאתם צריכים.

FXI הנרווגית לקחה את הרעיון הפשוט הזה, שילבה אותו עם גישת הענן, ויצרה את מה ששם הקוד שלו הוא Cotton Candy, צמר גפן מתוק. מדובר במחשב בגודל של מחזיק מפתחות, עם מעבד כפול ליבה 1.2GHz Exynos ARM מבית סמסונג, כרטיס גרפי עוצמתי ARM Mali-400MP, קישוריות bluetooth ו-wifi, חיבורי USB ו-HDMI, חריץ microSD עד 64GB ומערכת הפעלה מבוססת על אנדרואיד 2.3. תחברו אותו למחשב רגיל, והצמר גפן המתוק יתעלק על המסך, המקלדת, העכבר והרמקולים שלו. תחברו אותו למסך חיצוני בחיבור HDMI, ותוכלו להשתמש בעכבר ומקלדת אלחוטיים ולהשתמש בטלוויזיה שלכם כמחשב אנדרואיד לכל דבר. בשני המקרים הוא יתחבר לרשת אלחוטית הקרובה ביותר ויתן לכם גישה לכל הקבצים ששמרתם בענן.

מדובר ברעיון עם פוטנציאל. במקום להסתובב עם לפטופ מסורבל, או להסתבך בכל פעם מחדש עם שירותי ענן שלא פועלים על הפלטפורמה שיש לכם באותו רגע, אתם לוקחים את הפלטפורמה איתכם. לכאורה הטוב מבין שני העולמות, אבל עד שלא יהיה מוצר מוגמר לא נוכל לדעת שזה לא דווקא הרע מבין שניהם. רעיון כזה תלוי בפעולה חלקה, ביכולת להתנהל נכון מול כל סוג חומרה ולהסתנכרן נכון מול כל סוג ענן. אם החברה הנרווגית הצעירה יחסית לא תעשה את זה כמו שצריך הם עלולים לסיים עם הרע מבין שני העולמות.

קרא עוד:  האם האוזניות נטולות החוטים ימצאו את דרכן לקופסאות הטלפונים של החברות המובילות?

הצמר גפן המתוק צפוי לצאת בחצי השני של 2012, לעלות פחות מ-200 דולר, ולהיות עוד דבר חשוב ויקר אחד שאנחנו נושאים בכיסים. בקצב הזה נראה שכיוון ההשקעה החכם יהיה במערכות אזעקה למכנסיים.