יצרנית טלפונים חדשה עומדת להצטרף בקרוב לשוק הצפוף, עם מכשיר בתצורה שעצם קיומה כבר כמעט נשכח: סליידר אופקי. F(x) Technology מבטיחה באתר שלה כי הטלפון הראשון שלה יושק עוד ברבעון הנוכחי – כלומר במהלך החודשיים הקרובים.

בניוזלטר שלה היא ספרה כבר כי הוא יגיע עם מסך AMOLED בגודל 6 אינצ' ויחס 18:9 ללא מגרעת ועם שוליים צרים במיוחד, מערכת ההפעלה Android 9 בגרסה כמעט נקייה עם משגרר מותאם לשימוש אופקי, ומקלדת פיזית שמבוססת על 5 שורות עם כל מקשי האותיות והמספרים. למקלדת תהיה תאורה אחורית, והיא תשלף לרוחב המכשיר בזווית שמטה את המסך לשימוש כמוח במחשב נייד קטן, בדומה לכמה ממכשירי Sidekick מהעשור הקודם, שעליהם התבסס HTC Dream, ול-Nokia E7 מ-2010.

המכשיר הזה הוא היורש של פרויקט המקלדת הפיזית Livermurium לטלפון המודולארי Moto Z של מוטורולה (Motorola), שהושק כפרויקט מימון המונים באתר Indiegogo לפני כמעט שנתיים ובוטל בשנה שעברה.

בשנים האחרונות יצאו מעט מאוד טלפונים עם מקלדת פיזית, ושני המדוברים ביותר היו Key ו-Key 2 של המותג בלאקברי (BlackBerry), בהם המקלדת נשלפה באופן אנכי ולא אופקי, מה שהגביל מאוד את רוחבה. אך כעת, מאמינה החברה כי הגיע הזמן לשובה של התצורה הוותיקה מראשית עידן הטלפונים החכמים.