אחד הטרנדים הטכנולוגיים החמים של השנים האחרונות הוא העברה אלחוטית של חשמל. עשרות חברות שוברות את הראש בניסיון לאפשר לנו להשתחרר מהכבלים הצמודים לגאדג'טים השונים, לשכוח משאלות כמו "יש לך מטען תואם לאייפון?" ולהאריך את חיי הסוללה של המכשירים הניידים בעזרת טעינה שלהם בכל פעם שאנו מוציאים אותם מהכיס ומניחים אותם על משטח כלשהוא – שלא לדבר על האפשרות להפוך גאדג'טים שולחניים כמו עכברים לחופשיים לחלוטין מסוללות וטעינה או לבטל סוף-סוף את הצורך במתאמים בין שקעי חשמל במדינות שונות.

חברת Fulton Innovations, שהוקמה לפני 5 שנים ופעילה מאוד בתחום סטנדרט החשמל האלחוטי Qi, הכריזה בסוף השבוע לקראת CES על החידוש המרכזי שהיא מתכוונת להציג השנה בתערוכה: טכנולוגיה שתאפשר למכשירים ניידים להטעין אחד את השני, ללא צורך במטען חיצוני מכל סוג שהוא. הטכנולוגיה, אשר מתבססת על תקן eCoupled של החברה, מסגולת להפוך מכשירים ניידים בעלי תמיכה בטעינה אלחוטית מסוג Qi למעין תחנות קליטה ושידור של חשמל. כך, במקום להסתפק בהטענה ממשטחים נייחים, יכולים הגאדג'טים להטעין אחד את השני כאשר אין באזור נקודת הטענה קבועה. מחר תדגים החברה בלאס-וגאס טאבלט של סמסונג שבו שולבה הטכנולוגיה החדשה, המאפשרת לו להיטען מנקודות Qi נייחות אך גם להטעין סמארטפוני Qi כגון נוקיה לומיה 920 או HTC Droid DNA.

בנוסף, תציג החברה שיפור משמעותי במשטחי הטענה בטכנולוגיית Qi: עד כה, משטחי הטענה מסוג זה תמכו בהטענה של מכשיר אחד בלבד ועבדו תמיד באותה עוצמה, מה שהביא לכך שטעינה של טאבלט בעל סוללה בנפח גדול הייתה איטית בהרבה מטעינה של סמארטפון בעל סוללה קטנה יותר. מהנדסי Fulton הצליחו ליצור משטח הטענה המסוגל לזהות כמה מכשירים המונחים עליו במקביל, ואף להתאים את עוצמת האנרגיה ה"משוגרת" לכל אחד מהם לצרכיו. הדבר יאפשר טעינה של יותר מכשירים בפחות זמן וללא צורך בהוספת נקודות טעינה חדשות, והחברה מבטיחה כי נקודות הטעינה בטכנולוגיה המשופרת אינן תופסות יותר נפח מנקודות בטכנולוגיה הקיימת.