שאלות רבות עלו באוויר על תמיכה בעברית על מערכת ה-Ice Cream Sandwich, או אנדרואיד 4.0. עד כה התמיכה של גוגל בעברית הייתה פונטים בלבד, ז”א שמערכת ההפעלה המקורית (שלא דרך הנציגות/המפעילות בארץ) יכלה להציג עברית שלא מיושרת לימין, מספרים היו הפוכים, ללא מקלדת וזאת רק החל מגרסה 2.2.

אולם, מערכת האנדרואיד 4.0 מביאה מהפך מקומי קטן אך משמעותי: היא תומכת בעברית מלאה. כן, שמעתם נכון, כל מכשיר שתרכשו בין אם זה מעבר לים או כאן בארץ, תתקינו רום “מבושל” כזה או אחר המבוסס על גרסה 4.0 –  העברית תהיה בפנים מבלי הצורך לדאוג ליישור לימין או להוריד מקלדת תומכת. גוגל תרגמה לעברית את כל הממשק וכל האפשרויות השונות החדשות והישנות המגיעות במערכת האנדרואיד 4.0, הוסיפה מקלדת מלאה וגם יישור לימין, כך שאנו מקבלים את כל החבילה ישירות "מהמפעל".

הסקירה שערך אתר כלכליסט על מכשיר הגלקסי נקסוס (וידאו בהמשך) מוכיחה כי גוגל השקיעה בפיתוח לוקליזציה גם עבור שוק סלולר קטן יחסית, אך זהו שינוי שיכול לגרום למפנה מכריע בתפוצת מערכת האנדרואיד כאן בישראל. מעתה יצרניות שחששו מלהשיק מכשירים נוספים ולהשקיע בשוק המקומי יכולות לעשות זאת בהשקעה פחותה וללא חשש מעבודות תרגום לכל עדכון גרסה. המשתמשים מצד שני יזכו לקבל את העדכונים מהר יותר מבלי “הסחבת” הארוכה שאפיינה עד כה את הנציגויות בשחרור גרסה בארץ.

זה מה שסייע רבות להשקת האייפון בישראל לפני כשנה וחצי כאשר נוספה התמיכה ב-iPhone 3Gs, וזה גם מה שיסייע כפי הנראה להצלחת האנדרואיד והשקת מכשירים רבים וטובים שעדיין לא ראינו. (מקור)

קרא עוד:  גוגל מיישמת את Google Assistant החדשה והקומפקטית גם ב-Pixel 3 ומטה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.