האירוע של וואווי (Hauwei) אמנם יתקיים רק בשבוע הבא, אבל החברה לא ממתינה וחשפה את הפרטים על Watch GT, השעון החכם החדש של החברה.

הפרטים עלו באתר הרשמי וככל הנראה כבר הוסרו טרם ההכרזה, אבל יש לנו את כל המידע שצריך כדי לספר עליו. כך לפי הפרטים, Watch TG מציע עיצוב עגול המזכיר משהו את השעון הנוכחי של החברה. הוא מגיע עם מסך 1.39 אינץ' ברזולוציה של 454×454 פיקסלים מסוג AMOLED.

אחד החידושים המשמעותיים ביותר אותו מציע Watch TG הוא חיי סוללה ארוכים יחסית. החברה מבטיחה עד 30 ימי שימוש במצב חסכון באנרגיה, או 22 שעות במצב אינטנסיבי זאת בשימוש בסוללה בהספק של 420 מיליאמפר בלבד.

הסיבה לכך מסתבר טמונה במערכת ההפעלה – Watch GT לא יריץ את מערכת ה-Wear OS, אלא מערכת הפעלה קניינית שככל הנראה פיתחה וואווי בעצמה. המערכת משלבת את מיטב היכולות המצופות משעון חכם כמו עיצובי שעון, מעקב וניטור פעולות ספורט, מדידת דופק וגם תמיכה ב-NFC לתשלום סלולרי.

אולם מתברר כי ישנה מגבלה נוספת ו-Watch GT לא יוכל לעת עתה לפעול על מכשירים שלא תוצרת וואווי עם דרישה לגרסת EMUI 9.0 לכל הפחות . מלבד זאת לא ברורה התמיכה של השעון בשפות בינלאומיות ועברית בפרט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.