שש חברות טכנולוגיה גדולות קיבלו התראה מה-FTC – ועדת המסחר הפדראלית האמריקאית – לפני נקיטת צעדים משפטיים, על פיה הן חייבות לשנות באופן מיידי את תנאי האחריות למוצרים שלהן. מדובר בשינוי הכללים שקובעים שפתיחה של מכשיר ו/או תיקונו בידי צד שלישי גורמים לאיבוד האחריות הניתנת בידי היצרן. החברות נדרשו למחוק מהקיום תוך 30 יום את ההיבט החיצוני לכך, המדבקות עליהן כתוב Warranty Void if Removed – מסר שגם חוזר על עצמו בתנאי השימוש, שאף אחד הרי לא ממש קורא.

ה-FTC כבר קבעה שמדובר בצעד בלתי חוקי בעליל של החברות, ושאין כל תוקף למדבקות ו/או אמירה שטוענים כך, וכעת יש כאמור עלייה במדרגה שמביאה את ההחלטה הזו לידי ביטוי בפועל. הוועדה קבעה זו על סמך חוק האחריות על שם מגנסון מוס אשר חוקק ב-1975 ובו נקבע כי "יצרן שגובה יותר מ-5 דולרים עבור מוצר אינו יכול להטיל הגבלות תיקון על המכשיר אם הוא מציע עבורו אחריות".

למעשה שש החברות הללו, שלפי הרישומים בוועדה הן סוני (Sony), מיקרוסופט (Microsoft), יונדאי (Hyundai), נינטנדו (Nintendo), אסוס (Asus) ו-HTC, צריכות להשלים את המהלך כבר במהלך השבועיים הקרובים.

"עם שליחת המכתב הזה איננו מוותרים על הזכות של ה-FTC לנקוט בפעולות משפטיות ולחפש את התרופות הכספיות המתאימות בהתבסס על הפרות שבוצעו או יבוצעו", נכתב במכתב שהופנה לחברות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.