כשמלחמת הדפדפנים למחשב האישי בעיצומה, והמגוון הרחב של האפשריות הקיימות לבחירה, קשה להתעלם מהאפשרויות הדלות בדפדפני האינטרנט שבמכשיר הסלולר. כיום, הדפדפנים הפופולרים והטובים ביותר המגיעים עם מערכת ההפעלה הם הדפדפן של מערכת ה-iOS (ספארי) ודפדפן של מערכת האנדרואיד. שניהם תומכים במולטי-טאץ’ (באנדרואיד בהתאם למכשיר), נוחים לשימוש ומהירים יחסית.

המהיר ביותר
אך השאלה הנשאלת – מי הדפדפן המהיר ביותר? Engadget התנדבו למשימה ולקחו את ה-iPhone 4 בגרסת 16GB, אל מול ה-Nexus One עם גרסת האנדרואיד 2.2 (הרשמית) הכוללת את Flash 10.1 (כי כזכור האייפון לא מנגן פלאש). נבדקו מספר אתרים שלהם נכנסו בו זמנית בשני המכשירים.

הפלאש מפריע
בתחילה ה-iPhone 4 הוביל, כשאת אתר Engadget הצליח לטעון מהר יותר ב-2 עד 3 שניות יותר, אולם באתר NewYorkTimes הנקסוס הוביל. מכיוון שאתרים אלה כוללים פלאש אשר הקשו על הנקסוס להעלות את האתר, דבר שנתן יתרון ל-iPhone, הסירו את הפלאש מהמכשיר וכך מתברר כי הנקסוס הצליח להעלות את רוב האתרים מעט מהר יותר מה-iPhone 4. המסקנה? האנדרואיד מעט מהיר יותר, אבל זה כמעט שלא מורגש. צפו בסרטוני ההשוואה בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.