לאתר שירותים ציבוריים בקלות, לסייע לתרנגול לחצות את הכביש, לסנן את החברים בציניות, להזרים וידאו בקלות מהטלפון ועוד אפליקציות מגניבות שירעננו לכם את הסמארטפון.

Crossy Road: שהחיות רוצות לחצות את הכביש
מה עושה תרנגול באמצע הכביש? חוצה אותו כמובן, ומי יעזור לו? אתם. המשחק הנראה תמים למראה הוא למעשה מורכב ומאתגר, ותפקידכם בכוח הוא להעביר את התרנגול בשלום לצד השני של הכביש, ואם עוד לא הבנתם, זה הפרוגר של המאה ה-21 למובייל האנרואידי.

המטרה היא אמנם פשוטה – להגיע כמה שיותר רחוק, אבל בדרך צריך להתגבר על מכשולים רבים, לשמור על עצמכם כדי לא למות בטביעה בנהר, או להידרס על ידי משאית, או להיחטף על ידי נץ כאשר מנסים לחזור אחורה, מה שכנראה אסור לעשות. בדרך כדאי לאסוף מטבעות ונקודות שבאמצעותם נוכל לשדרג את העוף המרובע. זהירות, ממכר, כי מהר מאוד מגלים שבמקום תרנגולת אפשר להשתמש בהרבה דמויות אחרות.

Pou: הטמגוצ’י מקקי
אם חסר לכם קצת תעסוקה בחיים, מדוע לא לגדל מישהו קטן, חמוד ומצחיק שאפשר גם לשחק איתו? אנחנו מתכוונים למשחק בשם Pou שמציע את הכוכב החדש שהוא דמות קטנה הנראית כמו… קקי.

את Pou צריך להאכיל, לשחק עמו, לתת לו לישון, לרחוץ אותו באמבטיה ועוד, העיקר לשמור עליו מאושר ושמח, כאשר על פעולות שונות מתוגמלים בנקודות אותם ניתן לנצל כדי להחליף לו תלבושת ולשדרג לו את האוכל או הצ’ופרים שאפשר להעניק לו. יש מגוון גדול של משחקים שאפשר לשחק אתו כמו בעיטות לשער, משחקי זיכרון, הרכבת תצרפים ועוד. אפשר לעבור בין חדרים וירטואליים בבית, להחליף לו תלבושות ולשתף את ההתקדמות עם חברים.

המחיר: חינם באנדרואיד, $1.99 ב-iOS

ByeoshByeoosh: לסנן בסטייל
קיבלתם שיחה, ואתם באמצע פגישה, סרט או סתם לא מתחשק לכם לענות. קרוב לוודאי שתתעלמו באלגנטיות או שתשלחו הודעה קבועה מהמגוון הדל למדי שהוגדר מראש במכשיר הטלפון. משהו כמו “אני לא יכול לדבר כרגע” או “אתקשר יותר מאוחר”. משעמם.  ביוש (Byeoosh), שרק לפי שמה אתם וודאי יכולים לנחש כי מדובר בפיתוח ישראלי, מציעה לדחות שיחה במסר הומוריסטי ומשעשע.

לאחר התקנת האפליקציה, נוכל לסייר בין המסרונים ממגוון גדול שנוצרו על ידי משתמשים אחרים באפליקציה (בעברית), להכין לעצמנו רשימה אישית שכזו שממנה פשוט נבחר בעת סינון השיחה. “בנהיגה. אחרי שלוש בירות. בורח מהמשטרה על 150. נדבר אחכ?”, או “רואה טלוויזיה לא עונה” אלו רק חלק מהמסרונים הקיימים והמשעשים שתוכלו לשלוח לחברים. יאללה תתקשרו, יש לנו חשק לדחות את השיחה.

קרא עוד:  אפליקציות אנדרואיד רבות עדיין עוקבות אחריכם בלי שידעתם

המחיר: חינם עבור אנדרואיד בלבד

המחיר: חינם לאנדרואיד, אבל עם רכישות מתוך האפליקציה

ToiletToilet Finder: חתיכת יציאה
במהלך פרק האיחוד הפיקטיבי של 'סיינפלד' ששודר בסדרה 'תרגיע', מתלונן ג'ורג' קוסטנזה שהפסיד את המיליונים שעשה לאחר שהגה את הרעיון הגאוני של ה-iToilet – אפליקציה שמוצאת את השירותים הציבוריים הקרובים ביותר. כמובן שבעקבות הפרק צצו אפליקציות שמציעות את אותו הדבר, אבל נדמה שה-Toilet Finder מצליחה לממש את החזון של ג'ורג' האומלל בצורה הטובה ביותר.

בעזרת חיבור ל-GPS בסמארטפון תוכלו לראות על גבי מפה סימונים קטנים של שירותים ציבוריים או פרטיים שקרובים אליכם ובהם תוכלו לבקר במידת הצורך. האפליקציה מציינת את הכתובת המדויקת של הנכס, כמה בדיוק הוא רחוק מכם, האם הוא בחינם והאם יש לו גישה לנכים. יד רוחצת יד – מכיוון שמדובר בקהילה, אתם מוזמנים לדרג את השירותים לפי שיטת הכוכבים, לחדד בעצמכם האם מדובר בשירותים של בר, מסעדה, קניון, תחנת דלק או שירותים ציבוריים, ואפילו להוסיף אטרקציות משלכם. החיסרון – כל אחד יכול להוסיף מה שבא לו בלי פיקוח נראה לעין. אבל למה שמישהו ילכלך את ידיו בשקרים?

המחיר: חינם ל-iOS וגם לאנדרואיד

AllCast: כל הקבצים שלכם על מסך גדול
למען האמת, אפליקציית AllCast היא לא ממש חדשה, אבל הגרסה החדשה שלה שמתאימה למכשירי iOS הופכת אותה לאחת האופציות הטובות והמקיפות ביותר כדי להזרים מידע מהסמארטפון לטלוויזיה.

בגדול, האפליקציה מסוגלת לזהות באמצעות הרשת האלחוטית אם מחובר אליה מזרימדיה כל שהוא (Amazon Fire TV, Apple TV, Google Chromecast, Roku boxes, טלוויזיות חכמות של Panasonic, Samsung ו-Sony, ו-Xbox 360 או Xbox One), ולשדר אליו את התמונות, הסרטונים והוידאו שיש לכם באייפון או במכשיר האנדרואיד שלכם. משתמשי iOS, כמובן, יכולים להשתמש ב-AirPlay כדי לעשות בדיוק את אותו הדבר, אבל ל-AllCast יש שני יתרונות בולטים: האחד הוא שהיא מזהה את כל המכשירים בבת אחת ולכן לא צריך להשתמש באפליקציות שונות לכל מכשיר, והשני הוא שהיא יכולה גם להתחבר למקורות נוספים, כמו למשל שרתי מדיה (Plex ודומיהם), מסמכים שמאוחסנים לכם ב-Google Drive או ב-Dropbox, תמונות מהאינסטגרם או דברים ששיתפתם דרך Google Plus. ניתן לבחור גם את איכות הווידאו המשודרת, אבל כדי שתוכלו לשדר סרטונים ללא הגבלת אורך, תאלצו לרכוש את גירסת הפרימיום, שעולה 5 דולר. אם כי לא ברור מהי הגבלת הווידאו בגירסה הרגילה.

קרא עוד:  כלים חדשים למלחמה בבריונות רשת ב-Instagram

המחיר: חינם, עם אפשרות שדרוג לפרימיום מתוך האפליקציה
הורדה למכשירי iOS ולאנדרואיד

QweqieQuickie: להתכתב בזמן אמת
אנחנו חיים בעולם שהכל קורה כאן ועכשיו ואין לנו סבלנות להמתין לתשובה, וחלק נכבד מהשינוי הזה נגרם על ידי יישומי המסרים המידיים כדוגמת וואטסאפ ואחרות. יישום חדש בשם קוויקי רוצה לקחת זאת צעד אחד קדימה ולהציג לנו את ההתכתבות של הצד השני בזמן אמת.

בזמן הכתיבה, קוויקי תציג את המילים ישירות לצד השני בלי להמתין ומבלי הצורך (או היכולת) ללחוץ על האישור. כך נוכל גם לשרבט ציור, לצלם תמונה ועוד, כאשר אלו נשלחים לצד השני באותו הרגע בלי יכולת להתחרט. לדברי המפתחים, ההודעה גם נמחקת לאחר 24 גם אם לא הספקתם לקרוא.

אז מה היה לנו? חובת קריאת הודעה, אין ארכיון וגרוע מכך – לכתוב הודעה בלי יכולת להתחרט. אז אם בכל זאת השתכנעתם, ההורדה בהמשך.

המחיר: חינם ל-iOS וגם לאנדרואיד

כדי שלא תשכחו: 24me
אם אתם מאלה שנוטים לשכוח משימות יומיות, אז 24me היא בהחלט בשבילכם. לאחר שצברה כמות אוהדים רבה ב-iOS, אפליקציית המשימות הפופולרית הגיעה גם למשתמשי האנדרואיד לפני כשבוע.

האפליקציה, אשר פותחה על ידי מספר ישראלים משמשת כמעין מזכירה אישית דרכה ניתן להוסיף תזכורות על-פי קריטריונים של זמן ומיקום, לאחד עבורנו משימות מלוח השנה, והתזכורות המובנות במכשיר והתמשקות עמן. בנוסף, האפליקציה תוכל לשמש אותנו לכתיבת פתקים.

אולם, הדבר המבדיל את האפליקציה משאר האפליקציות הקיימות, היא העובדה שנוכל לשלם חשבונות דרך האפליקציה. כך, לדוגמא, נוכל לקבוע כי בתאריך מסויים האפליקציה תשלם עבורנו את חשבון החשמל או הסלולרי שלנו על סמך הפרטים שהזנו מבעוד מועד, והאפליקציה מצידה תבצע את העבודה ואף תשלח קבלה או חשבונית דרך המייל.

מחיר: חינם ל-iOS ולאנדרואיד

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.